SON DAKİKA

22 Aralık hangi burç ve özellikleri neler?

22 Aralık hangi burç ve özellikleri neler?
A- A+

Burçların karakter üzerindeki etkileri tartışma konusu olmaya devam ediyor. İnsanların karakterleri ile doğrudan etkisi olduğu düşünülen burçlar insanları tanımak için güçlü bir silah hâline geliyor. Hâl böyle olunca 22 Aralık’ta doğan kişilerin hangi burca mensup olduğu da merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bu nedenle magazin haberlerinde 22 Aralık hangi burç şeklinde yapılan aramaların cevabı olarak Oğlak burcu karşımıza çıkıyor. 22 Aralık ile 21 Ocak arasını kapsayan günlerde doğan insanlar Oğlak burcuna sahip olurlar. 

Magazin Haberlerine Konu Olan Hangi Ünlüler Bu Burçta?

Yazılı kaynaklara bakıldığında burçların ortaya çıkış tarihi MÖ 2500 yılı olarak karşımıza çıkar. O dönemde Mezopotamya'da yaşayan insanların inancına göre gezegenler insanların kaderini etkileyen güçlü tanrılardı. Bu inanış sebebiyle gökyüzünü ve hareketlerini dikkatle izleyen insanlar gördüklerini düzenli olarak kayıt etmeye başlamışlar. Zamanla bu konuya olan merakın artması astroloji bilimini meydana getirmiştir. Burçların neler olduğu 22 Aralık hangi burç gibi soruların cevapları ve daha pek çok gizin çözümüne sebep olan bilgiler günümüze dek gelmiştir. Bu burçlardan biri de 22 Aralıkta doğanların içinde bulunduğu Oğlak burcudur. Oğlak burcundan yola çıkarak magazin haberleri ile sürekli gündemde olan Burak Özçivit, Seda Sayan, Özgü Namal ve Barış Manço gibi bir sürü ünlü de Oğlak ailesinin bir üyesi olarak karşımıza çıkar. Ayrıca 22 Aralık’ta doğan Ömür Gedik gibi Türk ünlüler dışında Jordan Sparks gibi ünlüler de bulunmaktadır.

22 Aralık Burcunun Özellikleri

Her burçtan insanların belirli karakteristik özellikleri vardır. Burçların karakter üzerindeki etkileri erkekler ve kadınlarda farklılık gösterir. Realist özelliklere sahip olan Oğlak burcu erkeği kuralcı ve idealist özellikleri ile de karşımıza çıkar. Olaylara mantıksal açıdan bakarlar ve oldukça dürüstlerdir. Oğlak burcu kadınları ise çalışkan olmalarıyla ön plana çıkarlar. Çok sadıklardır ve iyi birer dinleyicidirler. Dışarıdan soğuk görünmelerine karşın son derece sevgi duygusuna sahip insanlardır. Ayrıca iyi iradeye sahip oldukları için bütçe yönetimi de iyi idare etmektedirler. Bu sayede birçok madde ve eşyaya sahip olan burçlar arasında yer almaktadırlar. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar