SON DAKİKA

Boş Kadroları Kime Saklıyorsunuz, Yazık Bir Daha Yazık

Boş Kadroları Kime Saklıyorsunuz, Yazık Bir Daha Yazık
A- A+

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez,  Milli eğitim Bakanlığının şube müdürleri atama uygulamalarına tepki göstererek, " Yazık, zaten 76.Madde adı altında 400 civarı torpil- haksızlık ile doldurduğunuz il Merkezlerinin kalan boşluklarını da emek veren Sınavlı Şube Müdürü Adaylarına değil de kime saklıyorsunuz? Yazık bir daha Yazık” ifadelerini kaydetti. 

Ssoyal medy ahesabından açıklama yapan Eğitim Bir Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, "Okul Projeleri ile ilgili iltimasın, kayırmanın olmadığı; sınav gibi kıstasların net olduğu bir çalışma yap(a)mayarak eğitimciler arasındaki barışı zedeleyen, güvensiz ortamı devam ettiren Bakanlığın kendi İl-İlçe yöneticilerini de zor durumda bıraktığını hatırlatalım. Yanlış uygulamalara rağmen, kim-kimden olursa olsun emek vermiş, mevcut yöneticilerin hukukunun korunması ve münhal bulunan yerlere referanslardan ziyade hakkını en iyi verebileceklerin (branş-cinsiyet önemli) atandığı bir çalışmayı önemsediğimizi belirtir. Mesuliyet makamlarına kolaylıklar diliyoruz." dedi. 

Söylemez şunları da kaydetti, “Sınavlı Şube Müdürlüğü için Münhal gösterilen yerlere baktığımızda il Merkezlerindeki boş kadroların genelde kapatıldığı görülüyor. Yazık, zaten 76.Madde adı altında 400 civarı torpil- haksızlık ile doldurduğunuz il Merkezlerinin kalan boşluklarını da emek veren Sınavlı Şube Müdürü Adaylarına değil de kime saklıyorsunuz? Yazık bir daha Yazık!!!!!” 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar