SON DAKİKA

Bostanbaşı ve Yakınca'da Rezerv Alan Çalışması Yapılacak

Bostanbaşı ve Yakınca'da Rezerv Alan Çalışması Yapılacak
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Mehmet Özhaseki yaptıkları ziyaretin detaylarını paylaşarak, Bostanbaşı ve Yakınca’da arsası uygun olan sitelerin rezerv alan içine alınabileceğini kaydetti.

Milletvekili Abdurrahman Babacan, “Bugün Ankara'da Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci ile beraber Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız  Mehmet Özhaseki  ile buluştuk.  Buna göre; Malatya'da kapsamını ciddi genişlettiğimiz rezerv bölgeler ve bunlara ilişkin inşaat süreci ve detaylarını konuştuk.” dedi.

Ziyaretin detaylarını paylaşan Milletvekili Babacan, “Burada, ayrıca, rezerv alan noktasında talepleri olan Bostanbaşı ve Yakınca bölgelerindeki durumu da detaylı konuştuk. Buna göre, Sayın Bakanımız'ın talimatıyla bakanlık bu bölgelerde bir çalışma yapacak ve arsa büyüklüklerinin uygun olduğu sitelerde, bizim talep ettiğimiz brüt metrekare üzerinden konut yapımı noktasında devletimiz vatandaşımıza yardımcı olacak.” İfadelerini kaydetti.

Yerinde dönüşüm konusunu da Bakan Özhaseki ile konuştuklarını anlatan Babacan, “Yerinde dönüşümle ilgili gelinen süreci, burada vatandaşın karşılaştığı temel sıkıntıları; ve buna dair devletin imkanları ölçüsünde atılabilecek yeni bazı adımları talep ettik.” dedi.

Çarşı merkezi inşaatının planlandığı şekilde devam edeceğini bildiren Babacan, “Çarşı merkezi inşaatları planlandığı şekilde devam ediyor; gelinen son durumu konuştuk. Halihazırda başlayan inşaatların yanı sıra, çarşı bölgesindeki diğer rezerv bölgelerde inşaatların da planlandığı şekliyle devam edeceğini belirtelim. Planlamada herhangi bir aksaklık yok. TOKİ deprem konutlarında şehrin ihtiyacına göre yeni ihalelere çıkılacak; buna dair planlamayı konuştuk!” şeklindeki bilgileri de kamuoyu ile paylaştı.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise yaptığı açıklamada, “Bakanımızla rezerv alan odaklı yaptığımız toplantıda, önemli gündem maddelerini konuştuk.Gelen talepler üzerine kapsamını genişlettiğimiz rezerv bölgelerin inşaat sürecini masaya yatırdık. Bu kapsamda önemli bir aşama kat ettik.  Yine Bostanbaşı ve Yakıncalı kardeşlerimizden gelen rezerv alan taleplerini görüştük ve nihayete erdirmek işin için önemli aşama kat ettik: Yerinde dönüşümle ilgili gelinen süreci de bakanızla detaylıca görüştük. Çarşı merkezi inşaatının son durumu da gündem maddelerimiz arasındaydı. Çarşımızın diğer bölgelerinde de inşaatlar hızlıca başlayacak. Yeni TOKİ deprem konutlarının ihalelerini yapılmaya başlandı. Sayın Özhaseki bu konuda bize büyük destek veriyor ve konuyla birebir ilgileniyor. Kendilerine şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kaydetti. 

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar