SON DAKİKA

Büyükşehir yaptığı kütüphaneyi Kültür Bakanlığına devrediyor

Büyükşehir yaptığı kütüphaneyi Kültür Bakanlığına devrediyor
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı II. birleşimi, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Selim Pilten Başkanlığında, 13 Ekim 2022 Perşembe günü saat 14.00’de Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.  

Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Selim Pilten’in başkanlığında gerçekleştirilen II. Birleşimde mazeret dilekçelerinin okunup oylanmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.  

 Gündem Maddeleri arasında yer alan Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İl Halk Kütüphanesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılacak alanlar dışında kalan Kütüphane kısmının 25 yıllığına ‘Malatya Büyükşehir Belediyesi İl Halk Kütüphanesi’ ismiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğü’ne tahsisi ile alakalı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi oylanarak kabul edildi.  

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığının teklifi doğrultusunda Adıyaman İli Sincik ilçe Belediyesi ile ilişkilerin geliştirilmesi altyapı ve üstyapı noktasında teknik personel desteği verilmesi ve yapılacak olan hizmetlerde işbirliği yapılması için Sincik Belediyesinin talebi doğrultusunda Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Sincik Belediyesi kardeş belediye olunması ile alakalı gündem maddesi görüşülerek kabul edildi.  

Ayrıca 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planlarıyla alakalı gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.  

Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı Meclis toplantısı III. Birleşiminin ise 17 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.  

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar