SON DAKİKA

Deprem konteynerlerine ücretsiz internet

Deprem konteynerlerine ücretsiz internet
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcı Dr. Ömer Fatih Sayan ile yaptığı görüşmede Malatya’daki deprem konteynerlerine Aralık ayı sonuna kadar ücretsiz internet hizmetinin sunulmuş olacağını bildirdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan yazılı bir açıklama yaparak,  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcı Dr. Ömer Fatih Sayan ile yaptığı görüşmeye ilişkin detayları paylaştı.

Babacan, “Vatandaşlarımızdan aldığımız şikayet ve taleplere binaen, Malatya'da deprem sonrasındaki iletişim ağı, baz istasyonlarının durumu, telefon şebekeleri ve sabit internet şebekelerinin mevcut durumuna dair kapsamlı bir görüşme yaptık. Buna göre; geçen hafta tüm ilçe başkanlarımızdan topladığımız mahalle mahalle detaylı bilgileri sınıflandırarak Sayın Bakan Yardımcımız'a dosya halinde sunduk. Her bir ilçede gerek telefon ve mobil internet gerekse sabit ev interneti şebekelerinde yaşanan sorunları mahalle mahalle sunduk. Sayın Bakan Yardımcımız da doğrudan ilgili birimlere Malatya bazında detaylı bir tarama ve fizibilite çalışması yapılması talimatını verdiler. Sonrasında da en aciliyet kesbeden mahallelerden başlayarak gerek onarım gerekse yatırım ve altyapı çalışması yapılması talimatlarını verdiler.” İfadelerini kaydetti.

Babacan, deprem konteynerlerine ücretsiz internet hizmetinin de yılsonuna kadar getirilmiş olacağını belirterek, “ Malatya'daki tüm konteyner kentlerdeki bütün konteynerlara Aralık ayı sonuna dek ücretsiz internet hizmeti sağlanmış olacak. Böylece konteynerlardaki öğrenciler için ciddi bir sorun olan internete erişim sorunu tamamıyla ortadan kalkmış olacak.” Şeklinde konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar