SON DAKİKA

Emanetleri iyi yetiştirmemiz lazım

Emanetleri iyi yetiştirmemiz lazım
A- A+

Okullarda, güvenli eğitim ortamının sağlanmasına yönelik alınan koruyucu ve önleyici hizmet tedbirlerin değerlendirildiği “2023-2024 Eğitim-Öğretim 2. Yarı Yıl Okul Güvenliği Toplantısı” Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapıldı.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay  Ercan Altın, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak olan çalışmalar ve çocukların daha iyi ve sağlıklı ortamlarda eğitim görmesi, tüm kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasıyla ilgili sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Vali Yazıcı “Eğitimde asli görevimiz çocuklarımızı mutlak surette bu kötülüklerden uzak tutmaktır. Okul çevresinde bağımlılık yaratan başta sigara olmak üzere diğer ürünleri satanları emniyet ve jandarma personellerimiz takip etmeye gayret etmektedir. Çocuklar bizim geleceğimizi emanet ettiğimiz varlıklarımızdır. Bu emanetleri iyi yetiştirmemiz lazım. İnsan nasıl yetiştirilirse o doğrultuda insanlığa hizmet eder. Görev yaptığım her ilde okullara ziyarette bulunmak, sorun ve taleplerle ilgilenmek görev tanımımın gereğidir. Depremle beraber şehri toparlamaya çalışırken sizleri ve öğrencilerimizi unutmadım. Depremin yarattığı sıkıntılara rağmen Malatya’da eğitim sürecinin aksamadığının verimli bir şekilde ilerlediğine inanıyorum. Öğretmenlik özel, kutsal ve asla unutulmayacak bir meslektir. Kıymetli öğrencilerimiz sizlere emanettir. Emanetlerimizi, en başta iyi insan olarak yetiştirmeyi amaç edinelim sonrasında ise devletin gelecekteki beklentisini karşılayacak şekilde hazırlamaya çalışalım.” dedi.

Toplantı, eğitim öğretim döneminin huzur ve güven içinde sürdürülmesine yönelik her türlü tedbirin alınması ve katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar