SON DAKİKA

“Kaç bakan eskitti bizim Malatya adliyesi!”

“Kaç bakan eskitti bizim Malatya adliyesi!”
A- A+

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yakın zaman içinde Malatya’ya gelerek, Malatya Adalet Binasının temelinin atılacağını açıkladı. 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, burada bakanlığının bütçe sunumunda bulundu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un konuşması esnasında CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, laf atarak, Malatya Adalet Binasının ihale ve yapım sürecini gündeme getirdi.

Bakan Tunç ile Milletvekili Ağbaba arasındaki konuşma Plan ve Bütçe Komisyonu Tutanağına şu şekilde geçti; 

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ – Depremden etkilenen 11 ilimizde bulunan Bakanlığımıza bağlı 108 hizmet binası, 89 ayrı yerde adliye personeli konutunun hasar tespitlerini ivedi şekilde yaptık. Depremde ağır hasarlı adliye sayımız 15’tir, bunun 2 tanesi müstakil adliyemiz.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Adliye sayısı fazla olsun diye bizim Malatya’da 8 tane adliye var, her biri de ayrı yerde, Allah razı olsun(!).

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ – Ayrıca, 2 denetimli serbestlik hizmet binasının, 11 ceza infaz kurumunun, 253 daireli adliye personeli konutunun ağır hasarlı olduğunu tespit ettik.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Kimi eski otel, kimi eski yurt.

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ – Depremden etkilenin Malatya adliye binasının da ihalesini gerçekleştirdik.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Daha yeni… Şükür Allah’ımıza, şükür(!)

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ – Önümüzdeki birkaç gün içerisinde temelini hep beraber atacağız, temel atma törenine sizleri de bekliyoruz.

(AK PARTİ sıralarından “İnşallah!” sesleri)

VELİ AĞBABA (Malatya) – İnşallah, inşallah da sor bakalım kaç yıldır uğraşılıyor?

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ – Adana Karataş, Adıyaman Besni, Hatay Samandağ, Şanlıurfa Birecik, Şanlıurfa Suruç, Şanlıurfa Viranşehir ve Şanlıurfa ek adalet binalarının ihale işlemleri ise devam etmektedir.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Kaç bakan eskitti bizim Malatya adliyesi!

-“Milletvekili değiştikçe adliye binasının yeri de değişiyordu”

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda söz olan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptığı konuşmasında, “Sayın Bakan sağ olsun, biraz önce Malatya Adliye binasının temelinin atılacağını söyledi. Umarım, çok kısa sürede bitirilir, biraz ödenek ayrılır çünkü bu Malatya Adliye Sarayı problemi yıllardan beri kangren olmuş bir durumda. Her dönem seçim döneminde milletvekili değiştikçe adliye binasının yeri de değişiyordu. İnşallah, şimdi sabitlendi; eski askeri hastanenin yerine yapılacak ama hakikaten çok mağdur durumda. Bu adliye binasının bir an önce yapılması konusunda sizin de desteklerinizi bekliyoruz. Bizim için bir kangren olmuş, şu anda depremden önce 6-7 yerde hizmet veriyordu adliye binası; şimdi, hiç adliye de yok, yine eski, farklı, böyle koşulları iyi olmayan ortamlarda hizmet vermeye devam ediyor Malatya Adliyesi.” İfadelerini kaydetti.

malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

5 yorum yapılmış

 • Aytekin Duman (7 ay önce)
  önce liyakat, önce hukuk. Sanırım anlamıştırsınız.
  0
  0
  Yanıtla
 • Fatma Günaydın (7 ay önce)
  6 ayrı binada adliye hizmeti verilmesi Malatya'-ya verilen değerin göstergesi. Yeni binanın kaç yılda bitirileceği belirsiz. Adliye binalarına gidince Malatya'-yı halen enkaz halinde görmek mümkün.
  0
  0
  Yanıtla
 • Sezgin Çiçek (7 ay önce)
  Malatya'da adliyeden önce Akçadağ dev cezaevi yapıldı.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Av. Mehmet (7 ay önce)
  Adliye binası kadar içini dolduracak olan hukuk bilen hakim ve savcıların doldurulması da önemli.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kadir Koç (7 ay önce)
  Öznur Çalık milletvekilliğinden gidince adliye işinin hızlanması dikkatimi çekti
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar