SON DAKİKA

“Malatya’ya Yakışır Bir Kütüphane Yapılıyor”

A- A+

“Malatya’ya Yakışır Bir Kütüphane Yapılıyor”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Millet Kütüphanesinde incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisine Başkan Gürkan’ın yanısıra Genel Sekreter Cemal Noğay, MESTON Genel Müdürü Fahri Ulubaba, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve ilgili şube müdürleri katıldı.

Gürkan: Malatya çok güzel bir kütüphane kazanıyor

İnceleme gezisi sırasında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başkan Gürkan, “Malatya’ya kazandıracağımız Kütüphane’nin inşaatında yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz. Yapımı devam eden kütüphanemiz Malatya’ya yakışır, yaraşır bir fiziki yapı ve fiziki kapasiteye sahip. Çocukların, gençlerin ve üniversitede doktora tezi hazırlayanlar için hazırlanan alanların olduğu geniş kapasiteli ve kafeteryalarıyla Malatya’ya yakışır yaraşır bir kütüphane olacak.

Bilindiği gibi Malatya’nın bir kütüphanesi yoktu. Malatya Büyükşehir ama kütüphanesi olmayan bir büyükşehirdi. Belediye olarak özellikle burada kütüphanenin yapılması noktasında gerekli çalışmaları yaptık. Çünkü bir şehri ortaya çıkaran o şehrin kütüphanesidir, o ilin kültür merkezleridir. Bu alanın kütüphane olması noktasında gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımız gerek Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz ortak protokol muhaceresi içerisinde Bakanlıklarımızdan almış olduğumuz kaynaklar ile Büyükşehir Belediyemizin kaynaklarıyla birlikte bu alana devasa, güzel Malatya’ya yakışan ve bölgenin en güzel kütüphanesini yapıyoruz. Kütüphanemizin Malatya’mıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kütüphanenin yapımında emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve ilgili müellif firmaya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

[caption id="attachment_6433" align="alignnone" width="880"]Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Millet Kütüphanesinde incelemelerde bulundu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Millet Kütüphanesinde incelemelerde bulundu.[/caption]

[caption id="attachment_6434" align="alignnone" width="941"]Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Millet Kütüphanesinde incelemelerde bulundu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Millet Kütüphanesinde incelemelerde bulundu.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar