SON DAKİKA

“Muharrem öğretmen kansere yenilmedi, mücadele etti”

“Muharrem öğretmen kansere yenilmedi, mücadele etti”
A- A+

Duygulandıran karşılama ile Türkiye’yi ağlatan Muharrem öğretmen hayatını kaybetti. Muharrem öğretmenin kardeşi Nesimi Poyrazaoğlu, “Muharrem hoca kansere yenilmedi, kanserle mücadele etti.” dedi.

 

Tekirdağ’da yaklaşık 2.5 yıl önce kanser tedavisi nedeniyle 8 ay ayrı kaldığı Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi öğrencilerinin duygulandıran sürprizi sırasında Türkiye’yi hüzünlendiren coğrafya öğretmeni Muharrem Poyrazoğlu, memleketi Malatya’da tedavi gördüğü hastanede 20 Kasım Cumartesi günü hayatını kaybetti. 52 yaşındaki Muharrem Poyrazoğlu, Malatya Şehir Mezarlığında toprağa verildi.

 

 

 

Eşi öğretmen olan, birisi avukat, biriside üniversite öğrencisi olan 2 çocuk babası Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Muharrem Poyrazoğlu’nun vefatı, sevenleri kadar öğrencilerini ve öğretmen meslektaşlarını hüsne boğdu.

 

 

 

Ailesi Malatya’da yaşayan Muharrem öğretmenin kardeşi Nesimi Poyrazoğlu, kardeşinin kanserden ölmediğini, kanserle mücadele ettiğini söyledi.

 

 

 

Muharrem Boyrazoğlu’nun kardeşi Nesimi Poyrazoğlu, “Yaz boyunca da ‘Ben Malatya’ya gelmek istiyorum, Malatya’daki ailemi görmek istiyorum, dostlarımı görmek istiyorum’ düşüncesiyle Malatya’ya geldi. Sonraki süreçte Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’nde devam etti” diyerek Muharrem Öğretmenin Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’nde tedavi görürken vefat ettiğini belirtti.

 

 

 

-“Öğrencileri, öğretmenleri dost ortamı yaratmışlar abime, teşekkür ediyorum”

 

 

 

Muharrem öğretmenin mesleğine aşk ile bağlı bir öğretmen olduğunu belirten Nesimi Boyrazoğlu, “Her birinin elleri öpülesi o güzel çocuklarımız abimi çok güzel karşıladılar. Bu anlamda Türkiye’ye örnek oldu. Aslında o örnek Muharrem Poyrazoğlu’nun mesleğine olan aşkı ifade ediyordu, sevgiyi ifade ediyordu,: biz kardeşimizi tanıyorduk, biliyorduk, öğrencilerinin, öğretmen arkadaşlarının bu tavrı bizi daha fazla onurlandırdı. Mesleğine düşkün mesleğini seven, içten samimi, dürüst bir öğretmeni sadece okulunda karşılanmasıydı bu. Örnek teşkil etti. Öğrencileri eşine ulaştılar, bahar döneminde ben okuluna gitmiştim, orada idareci arkadaşlarını gördüm. Cemile Yeşil Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri dost ortamı yaratmışlar abime, teşekkür ediyorum. Bu güzelliği Türkiye’ye gösteren de öğrencilerin o içten samimi bir öğretmen sevgisiydi. Bu anlamda ağabeyimle, kardeşimizle, oğlumuzla gurur duyuyoruz.” İfadelerini kaydetti.

 

 

 

-“Kansere yenildi’ deniliyor. Hayır, öyle bir şey yoktur. Mücadele etti”

 

 

 

“Muharrem öğretmen kansere yenik düştü” sözünün kendilerini çok üzdüğünü belirten kardeş Boyrazoğlu şöyle konuştu; “Bizim esas üzüntü noktamız şu; Muharrem Poyrazoğlu, 2.5 yıl önce o sevgi görüntüleri ile bu hastalığı devam ettiren, bu hastalıkla yaşamaya devam eden hastalara bir umut olmuştu. Ancak Muharrem Boyrazoğlu için dün ‘Kansere yenildi’ deniliyor. Hayır, öyle bir şey yoktur. O kansere yenilmedi kanserle mücadele etti. Mücadelesini buraya kadar getirdi. Kanserle mücadele eden tüm hastalara şunu söylemek istiyorum; hocalarınıza güvenin, sağlık personelinize güvenin, tıbba, bilime güvenin. Bu iyin tek çözüm yolu bu. İnanç ve sevgiyle devam edecek bir süreçtir bu. Kardeşim bunu devam ettirdi, onunla da gurur duyuyoruz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar