SON DAKİKA

“Yeni sanayi sitesinde öncelik kayıtlı olan esnafındır”

A- A+

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, yeni sanayi sitesinde önceliğin kayıtlı olan esnafın olduğunu söyledi.

 

MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu.

 

Aşure kazanını ateş üzerinde karıştıran Keskin, ziyaretlerinde esnafların yeni sanayi sitesi ile ilgili talepleri konusunda, “Mevcut sanayi sitesinde mobilyacı, mermerci, oto tamirci, kaportacı, boyacı, bir çok sektör hepsi aynı yerde karışık olarak hizmet veriyor.  Yeni sanayi sitesinde herkesin yerini sektörel olarak ayırarak, en az Malatya’nın bir 100 yılına hitap edecek bir sanayi sitesini yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Orada hem askeri bölgeden, hem de meradan alınan alan ile birlikte yaklaşık 2 bin 500 dönümlük bir yer ediyor. Şunu açıkça söylüyorum, yeni sanayi sitesinde öncelik kayıtlı olan esnafımızındır.  Kayıtlı esnafın ihtiyacının dışında kalırsa onu satabilirler, ama öncelik kayıtlı olan üretim yapan, alın teri döken esnafımızındır.  Eğer üretim yapmayan, alın teri dökmeyen insanlara iş yeri verirseniz sanayi gelişmez. Şu anda ÖZSAN Sanayi sitesindeki dükkanların hepsi kira, zamanında almışlar. Yeni sanayi sitesi konusunda Büyükşehir Belediyemiz ve esnaflarımızla istişare içinde olacağız. Kararı esnafımız verecek. Tüm süreç esnafımızla beraber yürütülecek.” dedi.

 

Keskin, hükümetten esnafa destek ve katkı vermesini istediklerini belirterek, “TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken hükümet nezdinde girişimlerde bulunuyor. Hükümetimiz mutlaka esnafımıza bu süreçte yardımcı olmalı. Hükümetimizden esnafımız için faizsiz ve uzun vadeli en az 100 bin TL kredi talebimiz var.  Esnafımız devletimizin ve milletimizin her zaman yanında. Elimizden geldiği kadarıyla birliğimiz ve beraberliğimiz için mücadele veriyoruz. Ekonomik anlamda büyük sıkıntılar var. Ama bu sıkıntıları hep beraber aşacağız.”  diye konuştu.

Yapılan duanın ardından Keskin, esnafların imece usulü yaptığı aşureyi davetlilere ve esnaflara ikram etti.

MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu. MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu. MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu. MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu. MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu. MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu. MESOB başkanı Şevket Keskin, beraberinde İmalat Demir ve Tamir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Kahraman Çıkla ve Malatya Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Dilek ile birlikte Sanayi sitesinde esnafların imece usulü yaptığı aşure etkinliğine katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar