SON DAKİKA

Yetiştiriciler için yeni imkan

Yetiştiriciler için yeni imkan
A- A+

Yetiştiriciler için yeni imkan

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde düzenlenen toplantıda Soy Kütüğü Projesi ile Islah Projesinin birleşimi konusu görüşüldü.

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ndeki toplantıya Birlik Başkanı İhsan Akın, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Proje Lideri Prof. Dr. Zeki Erişir, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Selami Aygün, Tarım Müdürlüğü teknik personeli ve yetiştiriciler katıldılar.

Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, “Soy Kütüğü Projesi ile Islah Projesinin birleşimi hakkında buraya toplandık. Yeni projeler için hazırlıklarımızı yapıyoruz Üretmek zorundayız. Tarım teşkilatı ve Birlik olarak sizlere destek sağlıyoruz çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz teşekkür ediyorum” dedi.

Proje Lideri Prof. Dr. Zeki Erişir, “Malatya da 2 ıslah projemiz var 3. projemizin açılımı için burada toplanmış bulunmaktayız. Soy kütüğü projesindeki yetiştiricilerimizin ıslah projesine dahil edilmesi için toplandık. Tarım ve Orman Bakanlığımızın da onayı ile şartları uyanları Halk Elinde Islah Projemize dahil edeceğiz” şeklinde bilgi verdi.

Tarım Platformu ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Soy kütüğü ile ilgili yeni gelişme ve çalışmamız var. Bu anlamda Islah Projesi şartlarını sağlayan yetiştiricilerimizin Tarım ve Orman Bakanlığımızın onayı ile yeni ıslah 3. projemize katacağız. Asıl amaç görevini yerine getiren gerçekleştiren yetiştiricilerimizin desteklenmesi olacaktır. Desteklerin artırılması için gerekli görüşmelerimizi yaptık. Sürü büyütme desteklerimiz ve çoban desteği iki katına çıkmıştır. Memleketimize hayırlı olsun. Başta il müdürümüz Tahir Macit olmak üzere Tarım ve Orman İl Müdürlüğün tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kaydetti.

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar