SON DAKİKA

Eskimalatya ile Orduzu'yu bağlayan yolda çalışma tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Eskimalatya ile Orduzu arasında bağlantıyı sağlayacak olan Kaldırım Caddesindeki çalışmalarını tamamladı.

Eskimalatya ile Orduzu'yu bağlayan yolda çalışma tamamlandı
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi yol medeniyettir düsturuyla hareket ederek Malatya’nın yol ağını artırmak ve ulaşımda farklı arterlerin oluşturulması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 

Şehrin birçok noktasında yol açma, genişletme ve asfalt çalışmalarını sürdüren Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Eskimalatya ile Orduzu arasında bağlantıyı sağlayacak olan Kaldırım Caddesindeki çalışmalarını tamamladı. 

Hizmetlere vatandaşlardan teşekkür

Yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri, Biz sizden razıyız, rabbim işinizi rast getire. İnşallah yolunuzda muzaffer olursunuz. Biz sizden razıyız. Yaptığınız hizmetlerden de memnunuz. 

Gürkan: Karahan Mahallesi ile Orduzu Kaldırım arasındaki yolumuz asfaltlandı

Çalışmaların tamamlandığı Kaldırım Caddesinde incelemelerde bulunan Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Karahan Mahallesi ile Orduzu Kaldırım arasındaki yolumuz bağlantı yollarıyla birlikte yaklaşık 7 km. Yolumuzdaki asfalt çalışmasını tamamladık. Modern bir asfalt kaplaması yapıldı. Bu çalışmaları yapan başta Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına,  hizmetlerin yapımında büyük destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Depremle birlikte deprem yaralarının sarılmasının yanında diğer alanlarda da gerek sosyal, kültürel, eğitim gerekse de altyapı ve üstyapı çalışmalarında da hakikaten yoğun bir çalışma örneği gösterilmekte.  Ayrıca Kuzey Kuşak Yolu ile birleşecek ve Sivas Yoluna bağlanacak. Aynı zamanda Elazığ yoluna da Güldal Akşit Bulvarı ile bağlanacak.  Yapılan bu hizmetlere bütüncül olarak baktığımız zaman milyarlara tekabül eden çalışmalar. Bu çalışmaları birbirine eklediğimiz zaman 100 km üzerinde bir asfalt çalışması Kuzey Kuşak Yolu, Güldal Akşit Bulvarı ile birlikte Elazığ ve Sivas Yoluna bağlanan bulvar 100 km bir asfalt çalışması” şeklinde konuştu. 

Tüfenkci: Yolumuzun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum

Yapılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Yolumuzun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Malatya’nın bütününde kırsal mahallelerimiz dahil özellikle son zamanlarda asfaltsız yerleşim yeri kalmadığı görülmekte. İlçe yollarımızın da büyük çoğunluğunun Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapıldığını biliyoruz. Şehrin merkezinde ana arterlerde Güldal Akşit Bulvarı, Kuzey Kuşak Yolu, Kuzey Çevre Yolu ile birlikte ulaşımda büyük bir rahatlama olduğunu görmekteyiz. Deprem birçok yolumuzda bozulmaların olmasına neden oldu. İnşallah kent içerisinde dönüşümü sağladığımız zaman binalar yapıldığı zaman o yollarımızda burada olduğu gibi düzenli ve intizamlı bir şekilde yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Yol ve Altyapı Daire Başkanlığımıza ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Malatya’mıza, Battalgazi’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar