SON DAKİKA

Üniversitede Büyük Cami Toplantısı

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, İnönü Üniversitesi'nde STK temsilcileri ile birlikte yaptıkları toplantıda Malatya şehir merkezine inşa edilecek büyük cami projesini görüştüklerini söyledi.

Üniversitede Büyük Cami Toplantısı
A- A+

İnönü Üniversitesi’nce AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan ve STK temsilcilerini katılımı ile yapılan toplantıda Malatya’da yapılması planlandığı bildirilen büyük cami projesinin istişare edildiği kaydedildi.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, İnönü Üniversitesi’nde bazı STK temsilcileri ile gerçekleştirdiğini  bildirdiği toplantıda şehir merkezine yapılması planlandığını açıkladığı cami konusunu istişare ettiklerini kaydetti.

Milletvekili Babacan sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da, “Çarşı merkezde inşa edilmesi tasarlanan büyük Camii hakkında STK yöneticilerimiz ve akademisyenlerimizle istişare toplantısı yaptık. Gerçekleştirdiğimiz ve devam edecek olan görüşmelerimizin devamında büyük çarşı camii için nihai kararı, tüm hemşehrilerimizin önerileriyle vereceğiz.”  açıklamasını yaptı. 

Bu arada, yaşanan depremlerde taşıyıcı kolonlarında sıkıntı olduğu gerekçesiyle yıkılacağı açıklanan Söğütlü Camii, vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılacak. Söğütlü Camii’nin de, Yeni Camii’nin yapımını üstlenen Malatyalı hayırsever iş insanı Bayram Kızılaslan tarafından yapımının karşılanacağı belirtilmişti. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

4 yorum yapılmış

 • Saadet (10 ay önce)
  Millet size baka baka dinden olacak. Vatandaş kalacak yer bulamıyor, bunların derdi başka. Evet, cami yapılsın, en güzeli, en büyüğü yapılsın, Ama bugün mesele cami mi?
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kayhan (10 ay önce)
  fotoğraftaki arkadaşlar vakit namazlarında camiye gidiyorlar mı, bu arkadaşları vakit namazlarında camide gören var mı?
  %50
  %50
  Yanıtla
 • Bülent (10 ay önce)
  siz şimdi şehirde her sorunu çözdünüz bir tek cami projesi mi kaldı. Abdurrahman Babacan'-ın, Malatya'-da yüzde 0.5 bile karşılığı olmayan STK'-lara vagon olması manidar ve dikkate değerdir.
  %50
  %50
  Yanıtla
 • Ferhat (10 ay önce)
  İnönü Üniversitesinde akademisyenler kalacakları evler olmadığı için tek tek kaçıyor yada ailelerini Malatya'-dan gönderiyorlar. Oturmuş cami projesini konuşuyorlar. Camiye karşı değilim, Ama bugün insanların kalacağı yer sorunu varken, üniversitede konuşulacak olan konu cami değildir. Namaz her yerde kılınır. Yer yüzünün hepsi mescittir. Artık siyasetinize camiyi katmayın. Yeni Camiye 40 milyon TL harcadınız, bugünün parası ile 80-100 milyon TL, 6 ay içinde yıkılıp yok oldu. siz önce restore ettiğiniz camiyi sağlam yapın, ondan sonra camiyi konuşun.
  %50
  %50
  Yanıtla
Çok okunanlar