SON DAKİKA

Malatya'da Bayramı 2 Yıl Geriden Takip Ediyorlar!..

Malatya'da Bayramı 2 Yıl Geriden Takip Ediyorlar!..
A- A+

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de açılışının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak sürdürülen kutlamalarının 104. yıldönümü için Malatya'da yapılacak törenlere ilişkin programdaki yanlışlıklar ve özensizlik tepkiye yol açtı.

Son 20 yıldır ulusal bayramların her geçen yıl daha da sönükleştirilmesine ve sıradanlaştırılmasına yönelik ısrarlı bir çaba gösterildiği gözlenir ve  duyarlı çevrelerce eleştirilirken, Malatya Valiliği'nden kutlamaya ilişkin basın kuruluşlarına gönderilen programa ilişkin metinde, 104. yıl yerine 102. yılın kutlamasının yapıldığına ilişkin yanlış tarih dikkat çekti. Yine  23 Nisan 2024 Salı günü 09.00'da Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdürü ve bir grup öğrenci tarafından çelenk sunulacağı belirtilmesine karşın bu törenin saatinin de 09.30 olarak yazıldığı görüldü.

23 Nisan kutlama programıyla ilgili bu özensizlik dikkat çekti ve tepki topladı.

Bu arada, bayram kutlamalarının bir geleneği olarak, öğrencilerin çeşitli yönetici makamlarına oturtularak bir süre sembolik görev üstlenmelerine ilişkin şu bilgi verildi:

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamları 23 Nisan 2024 Salı günü öğrenciler tarafından ziyaret edilecek ve ilgili makamlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilen öğrencilerce sembolik olarak devralınacaktır.

a) Sayın Valimizi Battalgazi İlçesi Öğretmenler Ortaokulu öğrencisi Erva ÇETİN ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Behçet BAKIR ve Okul Müdürü Hanifi ÖZDEMİR Saat 10.30’da makamında ziyaret edecek ve öğrenci valilik görevini sembolik olarak devralacaktır.

b) Sayın Garnizon Komutanımızı Yeşilyurt İlçesi Necatibey Ortaokulu öğrencisi Mikail ERDURAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem DEMİR, Okul Müdürü Ümran ARAZ ile Öğretmen Mehmet GÜRGEN Saat 10.00 da makamında ziyaret edecek ve öğrenci Garnizon Komutanlığı görevini sembolik olarak devralacaktır.

c) Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı Yeşilyurt İlçesi Nihat Tecdelioğlu İlkokulu öğrencisi Ahsen Neva AKSARI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali AVŞAR, Okul Müdürü Mehmet Ali TOSUN ile Öğretmen Asuman ALADAĞ Saat 09.30 da makamında ziyaret edecek ve öğrenci Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sembolik olarak devralacaktır."

d) Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüzü Battalgazi İlçesi Nadire Dernek Ortaokulu öğrencisi Berat NOGAY, Okul Müdürü Cengiz UĞUR ile Öğretmen Eyüp DENİZ Saat 08.20 da makamında ziyaret edecek ve öğrenci İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sembolik olarak devralacaktır."

Bayram dolayısıyla saat 11.00'de de Merkez Spor Salonu'nda bir kutlama programı gerçekleştirileceği bildirildi.

Buradaki törenin programı da şöyle açıklandı:

"1.Törene katılan öğrenciler ile halkımız tarafından İstiklal Marşı okunacaktır.
2.Günün anlam ve önemini belirten bir konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü yapacaktır.
3.Günün anlamı ile ilgili şiirler okunacaktır.
4. Gösteriler ve Halkoyunları."

malatyahaber.com- Bülten

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar