SON DAKİKA
Malatya Yeni Ses

Bir Terör Gazisi'nin Mektubu

Bir Terör Gazisi'nin Mektubu
A- A+
Reklam

"Ben atalarımdan geri kalanım. Ben 1919’da Mayısın bağrında şehit olmuş Mehmet Onbaşının, Kurtuluş Savaşında gazi olmuş Atatürk’ün torunuyum. Ben Sarıkamış’ta Allahuekber’de donarak ölmüş daha 17’sinde olan Kınalı Alinin Yeğeniyim. Ben bu topraklar için şehit olan onlarca kınalı kuzuyum ardında kalan yadigarım."

Yazan: Gazi Yalçın YEDEK 

Jandarma Genel Komutanlığına

Ben Gazi Yalçın Yedek. Vatan için dünyasını hiçe sayan, kalp gözüyle vatan aşığı olan Gazi Yedek…

21 Nisan 2010 tarihinde, Hakkari’nin Gediktepe mevkiinde EYP’nin patlaması sonucu gazi olan Gazi Yalçın Yedek.

Malatya İl Jandarma Komutanlığı süresini tamamladıktan sonra Gürcistan’ın başkentine, Tiflis Büyükelçiliğine İçişleri Bakanlığı müşaviri olarak atanan, Albay Necmi İnce ile eşi Songül İnce'nin vefalı dostu Gazi Yedek.

Ben bir gencim vatanım gibi…

Omuzlarımda dünya, kalbimde hayallerim ve başımın üstünde taşıdığım fikirlerim. Ben bir gencim ilkbahar gibi hayat taşıyor içimden. Kışı atlatmışsa da yorulmamış  gibiyim, sıcak kanlıyım geçip giden günlere karşı. Ben bir yakamozum, ay ışığında denize karşıyım. Ben bir kuşun cıvıltısında ve gökyüzünde, sınırsız maviliğinin içinde saklıyım Mavi kadar hayal doluyum. Bir kuş kadar yakın ve ay ışığı kadar uzağım. Ben bir gencim kısacası ve ben yaşamaya aşığım. Ben atalarımdan geri kalanım. Ben 1919’da Mayısın bağrında şehit olmuş Mehmet Onbaşının, Kurtuluş Savaşında gazi olmuş Atatürk’ün torunuyum. Ben Sarıkamış’ta Allahuekber’de donarak ölmüş daha 17’sinde olan Kınalı Alinin Yeğeniyim. Ben bu topraklar için şehit olan onlarca kınalı kuzuyum ardında kalan yadigarım.

Ben umudun gerisinde siyaha inat beyazım. Ben akşamın hızlı kadar öfkeli, gecenin siyahı kadar özgürüm. Ben öyleyim ki vatan için; vatan yaşasın diye yaşayanlardanım. Bu topraklar içinde çekiyorsam nefesimi içine bedelini ağır ağır ödemeliyim. Ben bu vatanın evladıyım. Vatan kadar vatanım. İşte bu duyguları bana yaşatan, umudumu bir saniyeliğine bile kaybetmeme izin vermeyen Albay Necmi İnce ve eşi Songül İnce’nin vefalı dostuyum. Ben minnettarlık olgusunun ne demek olduğunu, ahde vefa örneği gösteren İnce ailesine Jandarma Genel Komutanlığı’na ben de minnettarım. Başımız ağrıdığında canımız sıkkın olduğunda. Hatta hastalandığımızda kısacası karşılaştığımız her zorlukta yanımızda olan böyle yüce gönüllü bir insanı bünyenizde bulundurduğunuz için sizlere de teşekkür ediyorum.

Vatan sağ olsun...

"Ben atalarımdan geri kalanım. Ben 1919’da Mayısın bağrında şehit olmuş Mehmet Onbaşının, Kurtuluş Savaşında gazi olmuş Atatürk’ün torunuyum. Ben Sarıkamış’ta Allahuekber’de donarak ölmüş daha 17’sinde olan Kınalı Alinin Yeğeniyim. Ben bu topraklar için şehit olan onlarca kınalı kuzuyum ardında kalan yadigarım." "Ben atalarımdan geri kalanım. Ben 1919’da Mayısın bağrında şehit olmuş Mehmet Onbaşının, Kurtuluş Savaşında gazi olmuş Atatürk’ün torunuyum. Ben Sarıkamış’ta Allahuekber’de donarak ölmüş daha 17’sinde olan Kınalı Alinin Yeğeniyim. Ben bu topraklar için şehit olan onlarca kınalı kuzuyum ardında kalan yadigarım." "Ben atalarımdan geri kalanım. Ben 1919’da Mayısın bağrında şehit olmuş Mehmet Onbaşının, Kurtuluş Savaşında gazi olmuş Atatürk’ün torunuyum. Ben Sarıkamış’ta Allahuekber’de donarak ölmüş daha 17’sinde olan Kınalı Alinin Yeğeniyim. Ben bu topraklar için şehit olan onlarca kınalı kuzuyum ardında kalan yadigarım."

Çok okunanlar