SON DAKİKA
Av  Ali Hamamcı

TELE1, HALK TV ve diğer muhalif kanallara dair..

A- A+
Reklam

Öyle bir bağırmak istemiyorum ki tüm dünya duysun sesimi. ARTIK YETER.

Nihayet insanız, sosyal canlılarız. Akşam işten eve gelince duyarlı bir birey olarak gün içinde ne oldu diye merak ediyorum. Haber kanallarını izliyorum. İktidara yakın yandaş medya ÇOĞUNLUĞA SESLENDİĞİ İÇİN haydi diyelim iktidar propagandası yapıyor. Bakıp geçiyorum.

ANCAK BİZE YAKIN OLMA İDDİASINDA OLAN HALK TV,TELE1,KRT Gibi kanalları izliyorum. Usandım, aynı adamlar, aynı ses tonu, aynı konular ve sadece değişmez bir tarzda Erdoğan’a muhalefet. Bu kanallar bu yayın politikaları ile sadece Erdoğan’a hizmet ediyor. Bunu bilerek yapıyor iseler çok yazık. Bunu görmüyor iseler daha da yazık. Bu işte bir akıl yok ise bu durum ülkem için korkunç bir durum. Bu cümleye bir cümle daha eklemek istiyorum ama kendimi tutuyorum.!!!

Oy verme konusunda kafası karışık olan bir adam, iki gün sözde bu muhalif kanalları izlerse gerim geriye geldiği yere Erdoğan ve Bahçeli’nin yanına gider.

Tamam  muhalif haber yapın, yahu arada bir başka şeylerde yapın. Ha bazı kültür sanat içerikli programlar var, onların hakkını yemeyelim. Bunlar yetersiz ,bu tür programların sayısı artırılmalı. Müzik, belgesel ,film ,eğlence programları yapılmalı. İnsanlar sadece haber izlemiyor, yukarıda adı geçen programlarda izlemek istiyor. ERDOĞAN VE ORTAĞININ NE YAPTIĞI YA DA YAPMADIĞINI BİR KEZ ANLATIYOR İSENİZ İKTİDAR OLDUĞUNDA SAVUNDUĞUNUZ MUHALEFETİN NE YAPACAĞINI ON KEZ YİRMİ KEZ ANLATIN. Erdoğan’ın kullanmakta usta olduğu ötekileştirme dilini kullanmayın. Yumuşak ve herkesi kucaklayan bir dil kullanın. Erdoğan’ın belirlediği alanda ve onun kullandığı dil ile siyaset yaparsanız kazanamayız.

NOT: Bu yazıyı 24 Mart 2022 tarihinde yazdım. Fecabook sayfamda var. Yukarıda adı geçen sözüm ona yandaş kanallar izledikleri yayın politikası ile CHP ye zarar veriyorlardı. CHP bunu 14/28 Mayıs secimlerini kaybedince anladı. Yazık. 

Çok okunanlar