SON DAKİKA
İhsan AKIN

Görmeyenler memleketinde vicdan yoksunları kanaat önderi olurlar

A- A+

Görmeyenler memleketinde şaşılar kral olurlar;  çünkü görme duyusu kaybolmuşsa, tepki verme hissi bitmişse ve eleştiri mekanizması erimişse çoğu kimseler artık görmez olmuşlardır. 

Görmeyenler memleketinde beceriksizler yönetici olurlar; çünkü adalet duygusu yokolmuşsa, ahlaksızlık zirve yapmışsa ve hakkaniyet yerle bir olmuşsa çoğu kimseler artık görmez olmuşlardır. 

Görmeyenler memleketinde bilmeyenler idareci olurlar; çünkü insaniyetini yitirmişleri, empatisini bitirmişleri ve kibirlerini zirveye taşımışları çoğu kimseler artık görmez olmuşlardır. 

Görmeyenler memleketinde benciller temsilci olurlar; çünkü sadece kendine çalışanları, nefsine iş yapanları ve her yerde ayrı ayrı takla atanları çoğu kimseler artık görmez olmuşlardır.

 Görmeyenler memleketinde vicdan yoksunları kanaat önderi olurlar; çünkü saygıyı bilmeyenleri, sevgiyi hiç içinde taşımayanları ve kimseye asla acımayanları çoğu kimseler artık görmez olmuşlardır

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

İhsan AKIN yazıları

Çok okunanlar