SON DAKİKA
Ramazan ERGÜL

BENİM OYUM DEĞERLİ

BENİM OYUM DEĞERLİ
A- A+

İlk yazımızdan sonra gerek arayarak gerekse de mesaj atarak fikirlerini belirten dost ve okuyucularımızın varlığı bizleri daha da motive ediyor. Yazacağımız yoksa da yazıyoruz e birde memleket bu haldeyken yazacak o kadar şey var ki bazen hangisini yazacağına karar veremiyorsun.

Ama dediğimiz gibi gündem yerel seçimler, bizde tarafsız ve objektif olarak siz değerli Malatyalıları bilgilendirmeye sizlerden gelen eleştiri, fikir, önerileri köşemizde paylaşmaya devam edeceğiz Allah´ın izniyle. Gençlik yıllarımdan bugüne kadar siyasi hareketlerin içinde bulunmamdan mütevellit gittiğim her yerde bulunduğum her ortamda insanlar benimle genelde siyasi konuları konuşmayı seviyorlar Allah var bende bundan hiç şikayetçi değilim. “Küçük insanlar kişileri, Orta insanlar olayları, Büyük insanlar fikirleri tartışır.” Sözü ile hemhal olmuş bir kardeşiniz olarak böyle ortamlarda dilimizin döndüğü kadar doğru olanı ya da olması gerekeni anlatıp durduk yıllarca. 

Daha önceki yazımdan sonra şunu daha iyi anladım ki toplum bizi, biz toplumu çözmüşüz çok şükür tarafsız olma ilkesi sebebiyle isim ve parti kullanmadan yazdığım yazıda bir milletvekilinden bahsetmiştim sağ olsun dün şahsıma dönüş yapanların abartısız hepsi aynı ismi verince daha bir mutlu oldum. Bu mutlulukla yazmaya devam Saygıdeğer Malatyalılar değerli seçmenler ilk oy kullandığım günden bugüne bir şeyi kendime şiar edinmişimdir. “Benim oyum değerli” bunu hepimizin kendimize şiar edinmesi gerektiği fikrindeyim neden mi; hani Malatya´da meşhur bir laf vardır “Sen sana değer vermezsen el teneke bağlar sana” siz kendi oyunuzu değerli görmezseniz oyunuza talip olanlarda size ve memleketimize değer katacak işlerle değil de suni gündemlerle karşınıza çıkar. 

Öncelikli olarak bizim adaylardan ne istediğimizi bilmemiz lazım daha önce bahsetmiştim hani şu depremde kim nerde ne yapıyordu muhabbeti şimdi bu seçimlerde şöyle yapmak lazım zannımca bizim seçilecek olan Belediye Başkanından beklentimiz deprem olduğunda bize ekmek, su, çadır vs. ihtiyaçlarımızı karşılayacak birimi olsun ki beklenti buysa bütün Malatya buna birebir şahit en çok çalışan bu beklentiyi en üst düzeyde karşılayan Sayın Vekilimize kayıtsız şartsız destek verip onu seçmektir. Yok hayır bize depremde harap olmuş, yarısından fazlası enkaza dönmüş şehri tekrar inşa edecek bilgi, birikim, tecrübeye sahip biri lazım derseniz de adayınız belli. Aylarca sahada çalışarak edindiğim izlenimler şunu gösterdi ki malum parti halkın var olan başkanlara olan tepkisini görmemezlikten gelmedi yeni adaylar yeni isimler ile çıktı vatandaşın karşısına. Mevlâ görelim neyler, Neylerse, güzel eyler…

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Mahir (2 ay önce)
    Evet benim oyum değerli...Güzel bir yazı olmuş tebrik ederim
    %100
    %0
    Yanıtla

Ramazan ERGÜL yazıları

Çok okunanlar