SON DAKİKA
Ramazan ERGÜL

GÜCÜNÜN FARKINA VAR

GÜCÜNÜN FARKINA VAR
A- A+

Siyasilere bir kriter getirme konusunu gerçekten toplum olarak iyi bir ele almamız lazım. Sebebi ise bu memleketi bu ülkeyi yöneten siyasetse, siyasilere bir kriter getirilmesi elzemdir. Bir önceki yazımızda değindiğimiz siyasilerin geçmişi, yeteneği, tecrübesi, ekibi gibi hasletlerle birlikte zaaf konusu var ki olmazsa olmaz. 

Ülkemizin siyasi hayatı zaaf konusunda epey bir renkli, şöyle ki af buyrun dün tükürdüğünü sonra yalaya yalaya bitiremeyen o kadar örnek var ki önümüzde hangisini anlatalım. “İnsan zaafından vurulur derler.” Aslında doğru olan zaafı olanın memleket yönetmeye talip olmaması ama nafile böyle bir  iradeye sahip kaç kişi var ki bu memlekette herkes nefsinin esiri olmuş, sabahları uyanırken aynadan baktığı yüzü bile tanıyamaz hale gelmiş. İnsanın kendini bilmesi, tanıması kadar güzel bir şey var mı tabi ki yok ama gel gör ki bunu nefsinin esiri olmuş, zaaflarına köle insanlara anlatabilelim. 

Son zamanlarda öyleleri çıktı ki ortaya ar damarı yırtılmış mübareklerin bu memlekette şunları hep beraber gördük; birbirlerine ağzına alınmayacak hakaretler eden siyasilerin daha sonra aynı çatı altında buluşup o küfür ettikleri şahıs ile birlikte seçim kazanmanın mücadelesini verdiklerini bunun adı, sebebi zaaf değil de nedir. Bir insanı bu kadar şahsiyetsizleştiren zaafı değilse ne o zaman, açığı mı ikisi de aynı şey değilmi zaten. Batıda bizden çok önce başlayıp bize de son yıllarda sirayet eden bir hastalık var ŞANTAJ zannımca Türk siyasi tarihinin dönüm noktası bu şantaj, montaj işlerinin başlaması ile oldu. Dün tükürdüğünü bugün yalayanlar ya zaafına yenik düştü, ya da yaptığı pislik eline yüzüne bulaştı kucağa düştü. Ha birde hiçbir şekilde eğilmeyen, bükülemeyen yiğitler vardı ki ne yiğit onlara ne oldu onlarda şüpheli kazalarda, bazen de gözümüzün içine soka soka öldürüldüler. Dünyalık bir çıkar uğruna şahsiyetini, fikrini satanları zaten hiç dikkate bile almıyorum zira onlar şu alemin en aşağılık mahlukları. Ya arkadaşım zaafın varsa ne işin var siyasette şunu aklın kesmiyormu bilimi ve teknolojinin zirvesine yaklaştığımız bu zamanda hiçbir şey gizli kalırmı. Geçmişin, yaptıkların, yapabileceklerin bunların sır olarak kalması mümkün mü bu teknoloji çağında o zaman derdin ne gözüm ne işin var siyasette. Yok ben anlamam deyip ısrar etmeye devam edersen de birilerinin maymunu olursun işte.

İşte bütün bu minval üzere kriter konusu önemli siyaseti bir arz, talep konusu olarak görün talep eden siz, arz eden siyasi figür. O zaman ortaya nasıl bir tablo çıkıyor siz ne isterseniz, siyasi figür size onu vermek zorunda doğruluk isteyin mesela, dürüstlük, adil bir yönetim, paylaşımcı bir yönetim böyle şeyler isteyelim siyasilerden, bakın bakalım o zaman neler değişecek nasıl beyinler çıkacak ortaya, çünkü siyasetçi o talebi karşılamak zorunda ha belki kendi aklı yetmedi aklı yeteni getirecek yanına ve böylece senin isteğini yerine getirmek için kaliteli bir ekip ortaya çıkacak ve bunun mimari kim sensin. Gücünüzün farkına varın artık ve bu memleketi güzel yarınlara taşıyacak adayları destekleyin. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

5 yorum yapılmış

 • Mehmet FIRAT (2 ay önce)
  Doğru katılıyorum, onaylıyorum ,destekliyorum.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Mehmet sonses (2 ay önce)
  Cok doğru ramazan bey
  %100
  %0
  Yanıtla
 • ramazan (2 ay önce)
  ağzına sağlık başkanım
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Halil gençalp (2 ay önce)
  Süper
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Halil gençalp (2 ay önce)
  Süper
  %100
  %0
  Yanıtla

Ramazan ERGÜL yazıları

Çok okunanlar