SON DAKİKA
Ramazan ERGÜL

BİZİM TARAFIMIZ BELLİ; MEMLEKET

BİZİM TARAFIMIZ BELLİ; MEMLEKET
A- A+

Bir çok siyasi figür şu hataya düşüyor, gerçi hata demek ne kadar doğru o da ayrı bir tartışma konusu. Çünkü hata bilmeden istem dışı yapılan eyleme denir. Bir çoğunuz size defalarca kez söylenmesine rağmen inatla, ısrarla bildiğinizi okudunuz ki bunun adı olsa olsa enaniyet ya da cahil cesaretidir.

Tercih ettiğiniz seçim stratejinizin ne kadar etkili ve ne kadar doğru olduğunu sizle birlikte bizde görmüş olacağız ki bu çoğumuz için paha biçilmez bir tecrübe olacak. Bakalım o sosyal medya üzerinden yapılan algı operasyonlarınız ne kadar başarılı. Sosyal medyanın ne kadar yanıltıcı ve müdahaleye açık bir mecra olduğunu tekrar tekrar ispatlamış olacaksınız. Malumunuz çağımızın nimetlerinden biri olan sosyal medya tamamen kullanıcının kullanım amacı ile doğrudan doğruya bağlantılı. Şöyle ki kullanıcı eğer sosyal medyayı hitap ettiği kesimi bilinçlendirmek için kullanıyorsa ne ala, etkili bir mecra çünkü, ama bunu algı yaratmak, insanları aldatmak için kullanıyorsa hayatın şu gerçeğini unutmuş ya da pek ciddiye almıyor demek. Peki nedir bu hayatın gerçeği? Tabi ki de DOĞRU DUVAR YIKILMAZ. 

Sosyal medyada uzman olabilirsiniz, iyi ve etkili olduğuna inandığınız videolar çekebilirsiniz gerçi o bile şüpheli neler gördük neler bu süreçte. Çukur dizisinin müziği ile sözüm ona sosyal mesaj vermeye çalışan ergen akıllılar mı desen. Kurtlar vadisi müzikleri ile hazırladıkları videoları seçmene umut vaadiyle pazarlamaya çalışan siyasi tecrübe fukaraları mı desen. Sözüm ona reklam ve tanıtım danışmanlığı yaptıkları garibanlara kelimeleri yabancı dilde yazmayı maharet olarak pazarlayan umut tacirlerimi desen. Seçime Amerika da girecekmiş gibi hazırlanan sözüm ona tatlı su Müslümanlarımı, daha neler neler kimine güldük, hakkını vermek lazım çünkü çok komikti. Kimine şaşırdık YUH bu kadar da olmaz dedik. Öyle ya da böyle renkli, komik, eğlenceli bir seçim döneminin sonuna geldik.

Bakalım bütün bunlar seçmende nasıl bir etki bıraktı hep birlikte göreceğiz. Yalnız bu seçim öncesi son yazımız olduğu için tarihe bir dipnot olarak şunları yazalım. Yerel seçim öncesinin özellikle bu dönemde bu kadar ateşli geçmesinin altında yatan asıl sebebin. İktidar partisinin hezimetini erken seçime çevirme gayretinde olan muhalefet ve onun gizli-küçük ortakları. 

Sanmayın ki niyetinizden ve sinsi planınızdan kimsenin haberi yok. Ana muhalefet partisi işinin gereğini yapıyor, sonuçta muhalefet iktidarı devirmek için çalışmalı. Onu anladık da şu iktidarın gölgesinde filizlenen, bu aralar da yavru muhalefet pozuna giren. İnsanların bazı isimlere veryansın edişini kendince bir ranta çevirmeye çalışan onu da ağzına yüzüne bulaştıran sosyal medya da sandık patlatıp, reel de kendisi patlayacak olan ismi lazım olmayanlar. 

Pazar günü sandığa giderken bu söylediklerimi göz ardı etmeyin. Siz perde arkasında vicdanınız ile baş başayken, bazılarının da perde arkasında kimlerle baş başa olduğunu unutmayın. Bizler sırf birileri istiyor diye bizi temsil edeceğine yada bize hizmet edeceğine inanmadığımız hiçbir partiye ve onun dayatılmış adayına oy vermek zorunda değiliz. Kendi irademiz ile kendi kararımızı verecek ferasete sahibiz Elhamdülillah iyi düşünün şehrimizin kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Gerek tecrübesi, gerek yeterliliği, gerekse de ekibi ile bu enkazı kaldıracak aday kim ise hep birlikte ona destek verelim. Bu vesileyle Pazar günü gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerin memleketimiz için hayırlı olması dualarımızla tekrar söyleyelim. MEMLEKET KAZANSIN DA VARSIN KİM KAYBEDERSE ETSİN. 29.03.2024

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

9 yorum yapılmış

 • Mehmet Fırat (2 ay önce)
  Kalemine, yüreğine sağlık. Gerçektende Kendi irademiz ile kendi kararımızı verecek ferasete sahibiz Elhamdülillah.
  0
  0
  Yanıtla
 • Nusret (2 ay önce)
  Ağzına kalemine sağlık Allah yolunu bahtını açık etsi
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Tahsin (2 ay önce)
  Gerçekten mükemmel tespitler. Kalemine sağlık. Böyle yazan çok da kalmadı maalesef.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Mehmet (2 ay önce)
  Kalemine sağlık hocam
  %100
  %0
  Yanıtla
 • ramazan güncü (2 ay önce)
  başkanım ağzınıza sağlık yıne çok güzel bir konuya değindiniz aynen öyle memleket olarak öyle bir yere gelmişizki şu an herkes kendi menfaatleri doğrultusunda sosyal medya üzerinden bir algı yaratmaya çalışıyor ama eminmki aziz miletimiz gereken cebabı pazar günü sandıklarda verecek bu memleketı ayağa kalkması için bilgi donanımlı altyapısı olan insanlara ihtiyacı var oyuzden bunların bilincinde hareket ederek davranmalıyız başka malatya yok yüreğinize sağlık hayırlı geceler
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Huzeyfe (2 ay önce)
  Başkanım köşe yazarlarınızı takip ediyorum ve yine bizleri güzel sözlerinizle aydınlatınız ağzınıza yüreğinize sağlık
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Mehmet gölçek (2 ay önce)
  çok güzel bir konuya değinmişsin gerçekten Malatya mızın bi 5 senesi daha çöp olamaz kendini akıllı zannedenler görecekler ki bu millet cahil değil ben canı gönülden inanıyorum ki Malatya gereğini yapacaktır bunların oyununuda bozacaktır yüreğine sağlık REİS kalemin keskin olsun
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Yalçın (2 ay önce)
  Yüreğine sağlık
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Yalçın (2 ay önce)
  Yüreğine sağlık
  %100
  %0
  Yanıtla

Ramazan ERGÜL yazıları

Çok okunanlar