SON DAKİKA

Bunların fırıldaklığından üretilecek rüzgar, Malatya'yı aydınlatır!..

Bunların fırıldaklığından üretilecek rüzgar, Malatya'yı aydınlatır!..
A- A+

Siyaset millet için yapılır, fikirler için yapılır, bir dava uğruna yürütülür. 

Siyaseti çocukları ve yakınları için yapanlar, milleti fakirleştirir. Çünkü çocuklarının ve yakınlarının zenginleşmesi için milletten çalmaları ve milleti soymaları gerekiyor. 

Malatya; çocukları ve yakınları aç kalmasın diye siyaset yapanların elinde kaldı!..

Gözlerini hırs, akıllarını üçkağıt, gözlerini para bürümüş. 

***

Malatya’da yerel seçim atmosferi her geçen gün çirkinleşiyor ve kirleniyor.

Aynı partide siyaset yapanlar, sözüm ona “sözde dava adamları”, gerçekten “tava adamları” kendi partilisi için akla hayale gelmeyecek yalanı, dolanı, üçkağıtçılığı, dolandırıcılığı yapmaktan imtina etmiyor, yaparken utanmıyor, suçüstü yakalandıklarında yüzleri kızarmıyor.

Malatya siyasetinin manzarası budur. 

Malatya’da yıllardır siyaset yapanların ortaya koyduğu fotoğraf bu şekilde. 

***

Seçim süreci ile birlikte anketler üzerinden “yalana ve üçkağıda” başvuran adayların fırıldaklığından üretilecek rüzgâr enerjisi ile bir Malatya aydınlanır!..

Bunlar siyasette her şey oluyor, aday adayı oluyor, sözde anketlerden birinci çıkıyorlar, ama “bir tek rezil olmuyorlar.”

Asıl problem; Malatya’da deprem felaketleri sanki hiç olmamış gibi hareket ederek, yıllardır zincirleme siyasi sorumluluklarını unutarak, Malatyalıların aklıyla alay etmeleridir. 

Bunların babasının evinin duvarından bir tuğla çekseniz Malatya’yı başınıza yıkarlar, ama bir Malatya bunların yüzünden yıkıldı, yerle bir oldu, halen utanmadan geziyorlar, yetki istiyorlar. 

***

Şöyle bir durum değerlendirmesi var; “Depremler Richter ölçeği adı verilen bir aletle ölçülür. Ancak bir de insan ölçeği vardır. Bunu jeologlar okuyamaz.”

Malatya’da deprem olmamış ve zincirleme siyasi sorumlulukları yokmuş gibi hareket edenler, Malatyalının oyunu cebinde keklik sanmasın. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Mehmet (4 ay önce)
    Yüreğine sağlık kalemine sağlık
    0
    0
    Yanıtla

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar