SON DAKİKA

Yeşilyurt Belediyesi ve AK Parti Genel Merkezi'ndeki Kayseri ayağı

Yeşilyurt Belediyesi ve AK Parti Genel Merkezi'ndeki Kayseri ayağı
A- A+

Yeşilyurt Belediyesine muhalefetin göstereceği aday, sadece Mehmet Çınar’ın imzası olan depremde yıkılmış, çökmüş oturulamaz hale gelmiş binaların fotoğraflarını göstersin, fark atarak kazanır. Ortada sizi el bebek, gül bebek karşılayacak bir seçmen yok. Çünkü milletin evi gitti, 30-40 yıllık birikimi uçtu. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Büyükşehir aday oluyormuş, bunu AK Parti Genel Merkezi’nde “Kayseri ekibi” sıcak sıcak tutmaya çalışıyormuş.

İddia bu. 

Ama iddiayı güçlendiren bir sürü gelişme var.

Ver inşaat işlerini isterse bina çürük çıksın, isterse milletin anası ağlasın, isterse vatandaşın 30-40 yılık birikimi gitsin, ama yeterki müteahhidinin AK Parti Genel Merkezi’nde yönetici olan akrabası olsun.

Ne güzel iş değil mi?

Seni uyanık Mehmet Çınar seni…

AK Parti Genel Merkezi bu durumu araştırırsa kimin eli kimin cebinde, pardon Yeşilyurt Belediyesi’nin kasasında ortaya çıkar. 

90 tane adamı Yeşilyurt Belediyesi’nin üzerinden sırf bedava uçak bileti ve bedava Almanya gezisi var diye onaylat, adamları yurt dışına kaçırt, ama seni Kayseri ekibi bir çırpıda kurtarsın.

Aynı kaçakçı organizatörleri Battalgazi Belediyesine gidiyor, 5 yöneticiyi ücretsiz Almanya gezisine götürme teklifini ediyor, ama Battalgazi Belediyesi yöneticileri, “sen niye seçiyorsun ki, organizasyonda varsak gidecek olanları biz seçeriz” deyip, kaçakçıları postalıyorlar. Yani bedava Almanya gezisini duyunca, Yeşilyurt’taki ekip gibi sevinçten yere yatmıyorlar.  Bu gerçek bizzat Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesinin mahkemede verdiği ifadede tutanağına geçmiştir. 

Bu tablomu Malatya’yı ve Yeşilyurt’u yeniden yönetecek?

Mehmet Çınar’ı Gri Pasaport olayından kurtaran Kayseri ekibini herkes biliyor.

AK Parti Genel Merkezi bu durumu araştırırsa o isme ulaşması hiç zor olmaz.

Sanıyorsunuz, herkes aptal, bir tek siz akıllısınız?

Kayseriliyi ticaretin ve paranın olduğu hiçbir şeyde gizli tutamazsınız, zeytin yağı gibi üste çıkar ve belli eder kendisini. Bu onların özelliği. 

 

Yeşilyurt Belediyesinin yaparak sattığı 5 yıllık, 6 aylık binalar ilk depremde yıkılsın, çürük çıksın, Yeşilyurt bölgesindeki binlerce daha 5 yıllık yeni yeni binalar kontrol ve denetim yapılmadığı için ilk depremde yıkılsın, oturamaz hale gelsin, ama bu işin siyasi sorumlusu olan Mehmet Çınar efendi, Kayserili ekibin hazırlayacağı bir rapor ile deprem sürecindeki Malatya Büyükşehir Belediyesine aday gösterilecek, olmazsa Yeşilyurt ile idare et denebilecekmiş. Plan bu, hazırlanacak / hazırlanan rapor bu. 

 

Binlerce deprem mağdurunun ahını ne yapacaksın Kayserili?

 

Deprem de 31 kişiye mezar olan 12 dairelik binaya 42 daire yapılırken bu Yeşilyurt Belediyesi ve onun başkanı Mehmet Çınar neredeydi? Didim’demiydi? Ah Didim, vah Didim. Didim, Didim işler.  Ne güzel Didim, Güzel Didim. 

 

Mehmet Çınar basın toplantısı düzenliyor, depremde çürük olduğu için yıkılmış olan bina projelerini 100. Yıl Projeleri olarak anlatıyor. Sağlam yapmadığı için yıkılan ve kullanılamaz hale gelen binayı proje diye anlatan akıl Malatya’ya talip oluyor. Kapasite bu işte. Bu kapasiteye Kayserili ekibin raporu ile Malatya Büyükşehir’e aday gösterme girişiminde bulunuluyor.  Teheyyyy. 

 

Yeşilyurt Belediyesine muhalefetin göstereceği aday, sadece Mehmet Çınar’ın imzası olan depremde yıkılmış, çökmüş oturulamaz hale gelmiş binaların fotoğraflarını göstersin, fark atarak kazanır. Ortada sizi el bebek, gül bebek karşılayacak bir seçmen yok. Çünkü milletin evi gitti, 30-40 yıllık birikimi uçtu. 

Malatya’nın 30-40 yıllık birikimlerinin yok olmasını Kayserili anlamaz, o ancak Yeşil Yeşil işleri anlar! Şu saatten sonra AK Parti’nin Malatya’da kaybetmesi de Kayserili ekibi hiç ilgilendirmez, onlar yeterki yeşil alanlarını kaybetmesinler. 

 

Birde şu durum var, Malatyalıların depremde anası ağlarken, karısını istisnai kadro ile memur yapan Mehmet Çınar ve çevresi karısının 28 Şubat mağduru olduğundan dolayı böyle bir kadro verildiğini söylüyormuş. 28 Şubat döneminin en mağdur kenti Malatya’dır, Bir tek Mehmet Çınar’ın karısı mı mağdur oldu bu kentte? Malatya’da binlerce mağdur var, onlara niye istisnai kadro verilmiyor? 

Gerçi bunlar Didim, Didim işler.

Hiçbir şey gizli kalmaz. 

Gerçeklerin er yada geç ortaya çıkma gibi güzel bir huyu vardır;  aynen Kayserili ekibin durumu gibi. 

 

***

Bir du şu durumu aktarmak isterim; 

Türkiye’de ve Malatya’da siyaset öyle hal aldıki, sokağa çıkmaktan utanması gerekenler, sokaktan içeri girmiyor.

Siyaseti ve siyaset ahlakını bu hale getirenlere lanet olsun. 

Belki güçlerinizden dolayı mahkeme yüzü görmüyorsunuz, ama bu işin bir de Ahiret kısmı var.

Gördüklerimizden ve şahit olduklarımızdan dolayı artık mevcut adalet sisteminden umudumuzu kestik; İyiki Ahiret varmış, çünkü en büyük mahkeme orada kurulacak. 

İyiki Ahiret var. 

Elhamdülillah. 

“ALLAH emaneti sahiplerine vermenizi, insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. ALLAH size ne güzel öğüt veriyor. ALLAH İşitendir, Görendir. Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor” (Nisâ Suresi 58. Ayet)

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

2 yorum yapılmış

 • Keklik (3 ay önce)
  Sonuna kadar doğru eksik daha neler var Bir isgeme bakilsa neler olacak neler
  0
  0
  Yanıtla
 • Keklik (3 ay önce)
  Sonuna kadar doğru eksik daha neler var Bir isgeme bakilsa neler olacak neler
  0
  0
  Yanıtla

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar