SON DAKİKA

Ticaret Bakanı cesaret hapı mı içti

Ticaret Bakanı cesaret hapı mı içti
A- A+
Reklam

“Hayır!.. Karışmayın, durun, yapmayın, yoksa partimiz zarar görür” sözü…

Malatya’da bu söz meşhurdur ve maalesef Malatya’da hayırsız, uğursuz, kayıtsız ne kadar iş ve işlem varsa hepsinde kalkan olarak kullanılmıştır / kullanılıyor. 

Bu vaziyetin müdavimlerini bütün Malatya biliyor, görüyor. 

Hazır beton firmalarının yapmış olduğu vurgunu, soygunu bizzat hükümetin üyesi olan Ticaret Bakanı Sayın Ömer Bolat, devletin yayın kuruluşu olan TRThaber’de açıkladı.

Ne dedi?

“Üzülerek ifade ediyorum deprem bölgesinde, depremin vurduğu 5 büyük vilayette çok fahiş miktarda fiyatları yükseltme çabaları var. Rekabet edip fiyatları düşüreceklerine, tam tersine birlikte karar alıp fiyat yükseltme çabalarını görüyoruz”

Ticaret Bakanı Sayın Ömer Bolat, cesaret hapı alıp almadığını bilmiyoruz, ama söyledikleri Malatya’daki vurguncu ve soyguncu ekip için bir kırılma noktasıdır. 

Belki Sayın Bakan ve Bakanlığı için rutin, sıradan bir iş ya da çalışma noktası olabilir. Lakin; Malatya’da yıllardır kangrene, kansere, bataklığa dönüşen bir duruma parmak basmıştır.

Beklentimiz; o parmağın vurguncuların, soyguncuların gözüne de batırılmasıdır. 

***

Malatyalıların “gözyaşını ranta çeviren” aç gözlülere, Malatyalıların “acısı üzerinden sermaye biriktiren” ahlaksızlara devletimiz mutlaka gerekeni ve gereğini yapacaktır. 

Malatyalılar, vurguncuların siyasi uzantı ve bağlantıları olan, arkalarında “Hırsız kalkanı” gibi duran sözde siyasetçilere de mutlaka gereken dersi verecektir. 

Malatya’da soyguncu, hırsız, hayırsız, vurguncularla ilgili Adli yada İdari birimler ne zaman harekete geçmeye kalksa, yada bir adım atsa kamuoyunun yakından bildiği ve tanıdığı bazı isimler hemen şu cümleyi koruyor; “Hayır!.. Karışmayın, durun, yapmayın, yoksa partimiz zarar görür”

Biriside çıkıp demiyor ki, “Hırsız çaldığını, vurguncu götürdüğünü, partiye mi getiriyor? Siz bu hırsızlığa ortakmısınız?”

Bu soruyu soracak adam yada adamlar, Malatya’da devrim yapar, partiyi de hırsızlardan, vurgunculardan, soygunculardan kurtarır, “Malatya’nın da havası temizlenir.”

Ticaret Bakanı Sayın Ömer Bolat’ın anlatmış olduğu tezgahın dağıtılması Malatya’daki kirli siyasetin temizlenmesi adına önemli bir adımdır.

Çünkü şunu çok net biliyoruz; Malatya’da nerede bir hırsız ve vurgun varsa, mutlaka arkalarında bir siyasetçinin gölgesi yada kalkanı vardır. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar