SON DAKİKA
Burhan KARADUMAN

Hırsızı koruyan ve kollayanlar hırsızdan da şerefsizdir…

Hırsızı koruyan ve kollayanlar hırsızdan da şerefsizdir…
A- A+

Milletin 1 KURUŞUNU çalan hırsız ile millete 1 KURŞUN atan terörist aynı şerefsiz mayanın ürünüdür. İkisi de birbirinden beslenir, ikisinin de ahlakı yoktur.   (Burhan KARADUMAN) 

 

Hırsızlık, her çağın, her dönemin en kötü hastalığıdır. 

Toplumların yıkılmasında en etkin hastalıklardan birisidir aynı zamanda hırsızlık.

Bir toplumda hırsızlar rahat rahat, utanmadan gezebiliyorsa o toplumun yıkılışı yakındır. Tarih sayfaları bununla ilgili ibretlik örneklerle doludur. 

Bir toplum da hırsızlık  veya hırsızlar artmışsa, onlarla mücadele edecek sorumlulukta olanların ahlaki olarak hırsızlarla aynı noktada yaşadıkarını  gösterir. 

O nedenle, herkesin, her kesimin karşı olması, karşı durması gereken meselelerden birisi hırsızlık olmalıdır. 

***

Tüyü bitmemiş yetim hakkı olan kamu malını çalan hırsız, kendini koruyan ve kollayan olmasa yada alacağı cezadan yırtacağına inanmasa bu işi zincirleme yapar mı? Eğer kamu malı çalınıyorsa bunları  koruyan ve bir kollayanı mutlaka vardır, varlardır, hep var olmuşlardır.  Millattan Önce'de böyleydi, Millattan Sonra da böyle olmuştur. 

Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi toplumda yaşanırsa yaşansın, şu bir gerçektir; Kamu malı çalan hırsızları koruyan ve kollayan ahlaki olarak hırsızlardan da alçaktır, şerefsizdir. Çünkü; hırsızlar bunların verdiği açıklardan,  alçalmalarından ve alçaklıklarından yararlanarak hırsızlık yaparlar. 

Hırsızların şu özelliği her toplum da bilinen bir gerçektir;  hırsızlar, kendilerini koruyanların ve kollayanların  gevşekliklerinden ve verdikleri fırsatlardan yararlanarak çalarlar. 

Hırsızları koruyanlarda aslında birer hırsızdır, hırsızın çaldığından  faydalanır.  Koruyan ve kollayanı olmazsa hırsız saltanat kurabilir mi?

Şuna yürekten inanıyorum; hırsızı koruyan ve kollayan aslında çalma sisteminin kurucusudur, çalan ise sistemin uygulayıcısıdır.  Bu Millattan Önce'de böyledir, Millattan Sonra'da böyledir.  Hicretten Önce'de böyledir, Hicretten Sonra'da böyledir. 20. Yüzyılda da bu sistem böyle işliyordu, 21. Yüzyılda da bu sistem bütün dünyada böyle işliyor. 

Bu konuda benim düşüncem ise şu şekildedir; Milletin 1 KURUŞUNU çalan hırsız ile millete 1 KURŞUN atan terörist aynı şerefsiz mayanın ürünüdür. İkiside birbirinden beslenir, ikisinin de ahlakı yoktur.   

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

3 yorum yapılmış

 • Funda (8 ay önce)
  İnşallah kendi çocuklarından çıkar bunların hepsi. Kendi kızları var.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Salih (8 ay önce)
  Burhan bey. Yaptığınız haberler doğru, bunu TÜM MALATYA biliyor. Aldığınız fotoğraflara kadar kaynak gösteriyorsunuz. Bu yaptıkları yanlarına kalmayacaktır
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Haydar (8 ay önce)
  Herkes yaptığının bedelini er ya da geç, öyle ya da böyle öder. Yeri gelir kendinden, yeri gelir en sevdiklerinden, yeri gelir çoluğundan çocuğundan EN ACI şekilde çıkar !
  %100
  %0
  Yanıtla

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar