SON DAKİKA

Üniversite, temizlikçi hadiseleri ve bilim

Üniversite, temizlikçi hadiseleri ve bilim
A- A+

Hatırlarsınız…

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde bir temizlik eleman vardı.

Bu “üst düzey bir temizlikçi” elemanı, hiçbir akademik ve bilimsel çalışması olmadan,  önce “alavere-dalavere” evraklarla “tırnakçı uzmanı” yapılmış, ardından, “Tırnakçı Uzmanı Öğretim Görevlisi” oluvermişti.

Bilim bilim olalı böyle zülüm görmemişti. 

Önce temizlik elemanı, sonra memur, ardından öğretim görevlisi, müthiş bir hız.

Bir sıfatı daha vardı, Türkiye’de ikincisi olmayan “tırnakçı uzmanı” belgesine sahip olan bu temizlikçi eleman, “Rektör Danışmanı” olarak da görev yapmış, basına demeç bile vermişti. 

Bu hız, “Merkez Bankasındaki para sayma makinesinde” bile yoktur. 

Durum YÖK’de rahatsızlıklara neden olunca temizlikçi elemanı “Bilim dünyasının yükünü” taşıyamayarak istifa etmişti.

Aynen “Bozulan para makinelerinin tezgahtan indirilmesi” gibi bir sonuç vardı. 

***

Gururumuz…

Bir “Temizlikçi eleman” daha var.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Endokrin Servisi'nde “Temizlik elemanı” olarak çalışan Melisa Metin, çalıştığı hastanenin Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Gurur duyduk, onur duyduk, kendi evladımızın başarısı gibi sevindik, mutlu olduk.

Ortada alın teriyle yazılmış bir başarı hikayesi var.

Melisa Metin, çalıştığı hastanenin Tıp Fakültesi’nde okuyarak doktor olacak. 

Ne bir sahte belge var, ne oluşturulmuş sahte bir evrak var, anasının ak sütü gibi helal olan bir başarı var.

Bilim dünyasının gerçekliği işte budur.

Tebrikler Melise Metin.

Seni “Dr. Melise Metin” yazacağımız mezuniyet törenini, bizlerde ailen gibi dört gözle bekleyeceğiz ve tarihe not düşeceğiz. 

***

Bitkiler önemlidir, yararlıdır, hayatın parçasıdır.

Ama, bitkilerin yararlarını ancak laboratuvarda akademik çalışması olan insanlardan dinleyin ve onları dikkate alın. 

Bazıları hiç bir akademik çalışması olmadığı halde “bitki profesörü” olarak kendilerini anlatabilir, sakın kanmayın. 

Bazıları varki, yoncayı görünce, maydanoz sanabiliyor. 

Hayatın da, her hangi bir bitki ile ilgili olarak laboratuvar da akademik ve bilimsel çalışması bulunmayanlar “bitki profesörü” değil, ancak “bitki cazgırı” olabilir. 

Sağlığınız için bunları dikkate almayınız. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

9 yorum yapılmış

 • Seyhan (6 ay önce)
  etikçilik yaptırdığı sözde gazetecilere para karşılığı haber yaptırıp insanlara iftira atıp, kumpas kurdurup, tehditler savurduğu gibi para verip makale de yazar, deney de yapar, siyanürlü kapsüle patent de alır, dezenfektan da çıkarır, kitap da yazar, siyasetçi de olduğunu zanneder :)))) Melisalar çoğalsın ki bu vizyonsuzlar ortadan kaybolsunlar. Bravo Melisa.....
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Neşe (6 ay önce)
  Hiç bir akademik çalışma yapmıyorlar tabi ki yaptırıyorlar ! başkalarına yaptırıp isimlerini yazıyorlar !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Tarkan (6 ay önce)
  Bunların yakını olan siyasetçi ablası acaba çok mu ahlaklıymış, Malatyayı yedi bitirdi be, yetmedi bacısını da başımıza bela etti, o da kocası ile yedi yedi doymadılar, zehir zıkkım olsun. Hepsi çıkacak ama çok az kaldı.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Hüseyin (6 ay önce)
  O yöneticiden ve iş birlikçi , ayak işlerini yapan, pis işlerine imza atan hepsinden midemiz bulanmıştı ! Zaten yönetici müsveddesi Malatya'da kalamadı. Melisa kızımız a helal olsun... Rabbim sağlıklı sıhhatli doğru düzgün vatanına hizmet etmeyi nasip etsin inşallah.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Melik (6 ay önce)
  Biz o ahsedilen tırnakçı kadının olduğu üniversite de bilim dışında her türlü yolsuzluk, iftira, mobbing, kumpas kısacası her türlü pisliğin olduğunu biliyoruz. Devletin gönderdiği bütçenin kimlerin cebine girdiğini de iyi biliyoruz. Bir yandan da böyle bu yaşlarda çalışıp okuyan gençler bir yandan da böyle çocukların hakkı olan paralar ile kendi çocuklarını keyif için de ama haram para ile okutanlar var ! Yazık, birde bunların yakını olan siyasetçiler millete ahlak dersi vermez mi?
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Zeynep (6 ay önce)
  Böyle başarılara hasret kaldık, Allah utandırmasın bu yavrumuzu yar ve yardımcısı olsun. Böyle başarılı, işin ehli insanlar başımıza gelsin inşallah.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Malatyalı (6 ay önce)
  Kirlilik, çirkinlik, pislik ruhlarına işlemiş. Asla hiç kimse, hiçbir şey umurlarında değil. Hak yemişler, çocuklarının boğazından haram geçirmişler, kötülük yapmışlar, mazlumun ahını almışlar, hırsızlık yapmışlar vs vs bunların hepsini yapmalarına rağmen hiçbiri umurlarında değil çünkü hiçbir şeye inanmıyorlar ve sadece taptıkları şey menfaatleri ve para. AMAAAAA çok az kaldı artık herkes her yerde yaptıklarını konuşuyor. Bu güzel kardeşimizi canı gönülden kutluyorum güzel ve iyi insanların çoğalıp var olması dileklerimle..
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ayşe (6 ay önce)
  Ahahahhaha çok doğru bir tanım olmuş - yonca ile maydanozu ayırt edemez gerçekten o bahsettiğiniz kişiyi de çok iyi biliyoruz, Asıl işi çazgırlık olan kendine profesör ...
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ahmet (6 ay önce)
  Melisa yı tebrik ediyorum. Ailesi ne kadar gurur duymuştur, Allah hep böyle insanların yolunu açık etsin. Sizin de örnek verdiğiniz gibi Burhan bey işin ehli olmayan, yalaka, para ve çıkarları için her maskeyi takan pisliklerden korusun inşallah.
  %100
  %0
  Yanıtla

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar