SON DAKİKA

FETÖ'nun fırıldaklık oyunu ve Malatya'da sızdırılan video

FETÖ'nun fırıldaklık oyunu ve Malatya'da sızdırılan video
A- A+
Reklam

BURHAN KARADUMAN

2013 yılındaki Malatya Ticaret v e Sanayi Odası (TSO) seçimleri ve sonrası FETÖ’nün Malatya siyasetine en belirgin müdahale, Malatya siyasetini en belirgin olarak tehdit ettiği, şantaj kurduğu en canlı tarihtir. 

2013 yılındaki Malatya TSO seçimlerine FETÖ’nün ayrı liste ile girdiği FETÖ Malatya Mütevelli Heyet Davasının dosyasında itirafçı olan sanıkların ifadelerinde de yer almıştır.

Bu  TSO seçiminde FETÖ’nün karşısında duran siyasetçiler Malatya siyaset sahnesinde indirilmiş, yıpratılmış, küstürülmüş, FETÖ için çalışan siyasetçiler ise hem en önemli “parti içi rakiplerini” ahlaksızca diskalifiye ettirmiş, hem de  Malatya siyasetinde kendileri için hiçte hak etmedikleri bir alan oluşturmuşlardır.

2013 yılındaki TSO seçimlerinde dönemin Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı ve Ömer Faruk Öz, açık ve net olarak gazetelere FETÖ tarafından verilen ilanlarla tehdit bile edilmiştir, ama o iki isim FETÖ'ye teslim olmamış ve dik durmuştur.  Kendi siyasi parti arkadaşlarının şu anda Amerika’da kaçak olan dönemin sözde FETÖ İl İmamı tarafından tehdit edilmesine göz yuman, buna rağmen  TSO seçiminde desteklerini FETÖ Grubu için kullanan sözde siyasetçiler, 15 Temmuz hain darbe girişimine yüksek sesle karşı geldiklerini ifade etmişlerdir. 

Maalesef Malatya’daki siyasetin mundar tarafı böyledir.  

***

Malatya’da kendi yol arkadaşını, partilisini, dava arkadaşını çalışarak değil, ayak oyunları ile FETÖ’nün bildik fırıldaklıkları ile diskalifiye etme durumu maalesef, bugünde hayata geçirilmeye çalışılıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için gece gündüz koştururken, Malatya’da birileri 2024 yerel seçimleri için hazırlık yapıyormuş.

Hatırlarsınız…

Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Turu öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da 23 Mayıs’ta miting yapacağı kesinlik kazanınca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Hanımınçiftliği Mahallesinde partinin seçim çalışması kapsamında planlı ev ziyaretindeki sohbette çekilen videosu tam 2 hafta sonra sızdırılmıştı.

Videodaki konuşmanın temelini aslında Ra'd Suresi 11. Ayet oluşturuyor.

Video içeriğini herkes tartışabilir, farklı yorumlayabilir, bu çok doğaldır. 

Ancak, AK Parti İl Başkanlığının seçim çalışması kapsamında adresini belirleyerek ziyaret için programını yaptığı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın bu partilinin evinde sohbet ederken gizlice çekim yapılıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyareti öncesinde kamuoyu ile paylaşılması dikkate değer, incelemesi gereken çok hassas bir konudur.

Planlama tamamen bir FETÖ taktiği ve fırıldaklığıdır. 

Planlama FETÖ taktiği ile kendi partilisi olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, yani kendi dava arkadaşlarını kamuoyu önünde yıpratıp, kendileri ve küçük grupları için Malatya siyaset sahnesinde alan oluşturmaktır. AK Parti kendi içinde olayı nasıl gördü ya da değerlendirdi bilemeyiz. Ama dışarıdan bakınca durum maalesef bu şekilde okunuyor. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar