SON DAKİKA

Malatya'daki fenomenler ve yeni bir villa işi

Malatya'daki fenomenler ve yeni bir villa işi
A- A+

Türkiye’de son dönemde “çalarak” ulaştıkları zenginlik derecelerinin ardından yatak odalarını ve aile mahrumiyetlerini açık reklam panosu haline getiren fenomenlere yönelik operasyonlar yapıldı.

Olay, “Vergi kaçırma ve kara para aklama suçlamalarıyla” başladı.

Operasyonların merkezi İstanbul!..

İstanbul’daki fenomenlere uygulanan kanun ve yasaların “Malatya’daki fenomenlere ve finolarına” uygulanmayacak diye bir kural yok.

Malatya’da özellikle de “Siyasetçi yakını fenomenlerin” hırsızlıklarını, dolandırıcılıklarını, üçkağıtçılıklarını herkes biliyor. 

Rüyalarında göremeyecekleri makamlara siyasetçi yakınları sayesinde oturunca ‘güç sarhoşu” olan Malatya’daki fenomenler, “hesap vermeyecek gibi yaşıyorlar”

 

Birileri sorumlu oldukları kurumları soydu, milletin gözünün içine baka baka hırsızlık yaptılar, birileri müteahhit olup, işadamı olup Malatyalıları dolandırdı.

 

Kurumları soyanları Malatya kamuoyu biliyor.  Malatya’da kime sorsanız isim isim söylüyorlar, sayıyorlar.  

 

Şimdi bir başka villa meselesi var.

Villa derken, sürekli villalarıyla gündeme gelen bilindik bir siyasetçinin yakını değil, başka siyasetçilerin yakınları da villa işi yapmış.

Yapmış derken, yapar gibi olmuşlar. Villa yapmak için milletten para almışlar, para toplamışlar, vatandaşta alın terini, avucundaki alıp vermiş ama bir türlü villaların temeli bile atılmamış, paralarda geri ödenmemiş.

Adamların yakını siyasetçi olunca, kimse şikayetçi olamıyor, ama onlarda siyasetçi yakını olma sıfatını kullanarak dolandırıcılıklarından zerre utanmıyor, hatta bu durumu bir üstünlük ve dokunulmazlık sayıyorlar.

 

Malatya’da maalesef şu düşünce anonim oldu; “Bir siyasetçinin yakınıysanız, çalabilirsiniz, hırsızlık yapabilirsiniz, dolandırıcılık yapabilirsiniz, ama kimse sizden hesap soramaz.” Bu  durum elbette tüm siyasetçiler için söylenemez. Yıllarca siyaset yapıp da, kendisi, ailesi ve yakınları hakkında tek olumsuzluk duyulmayan siyasetçiler de var bu memlekette. 

 

Malatya’da şu durum var;  kimse siyasetçinin yüzüne “hırsızsın”demiyor, diyemiyor. Bunun belli sebepleri var.  Ama siyasetçinin arkasından ne kadar hırsızlıkları varsa tek tek sayıyorlar. Bunu bazen siyasetçilerin en yakınından bile duyarsınız. 

 

Malatya’nın her hangi bir sokağında hiç tanımadığınız bir kişiyi durdurarak, “Malatya’da kimler hırsızlık yapıyor?” diye sorun. Cevap olarak gazetelere haber konusu olmamış, onlarca olay duyarsınız. Kimsenin gözünden bir şey kaçmıyor. Memlekette iyi ki ayaklı gazeteler var!.. Onlar için erişim engelleme kararı da aldıramıyorlar!..

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

5 yorum yapılmış

 • Hasan Yağmur (2 ay önce)
  Hiç ölmeyeceklermiş gibi yaşıyorlar. Korkmadan haber yapmaya, köşe yazılarınla halkın sesi olmaya inşAllah yıllarca devam edersin. Allah yar ve yardımcın olsun.
  0
  0
  Yanıtla
 • yar.doc (3 ay önce)
  Hesap mutlaka verecekler dört sene gibi kısa bir zamanda bu servet elde edilmez. Tüm Malatyalılar bunların yaptıklarını her yerde konuşuyorlar kendilerinin ne kadar halis muhlis inançlı olduklarını yazıyorlar, üc günlük umreye gidişlerini yazıyorlar. Bizler umreye ne maksatla gittiğini çok iyi biliyoruz . MİTOMANİ HASTALİĞİNA KENDİLERİ YAKALANMŞILAR FARKINDA DEĞİLLER. O akademik kadroları nasıl aldıklarınıda çok iyi biliyoruz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ahmet (3 ay önce)
  Ortalık bunlarla dolmuş çok güzel imkanlar kullanıyorlar vede imtiyaz sağlamışlar bir de dayılık yapmaktalar tabii unutuyor lar ki mazlumun ahı indirir şah ı
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Selim (3 ay önce)
  Usulsüzlükleri, yediklerini örteriz sanıyorlar ama nafile. Devlet işini bilir .
  %0
  %100
  Yanıtla
 • Aycan (3 ay önce)
  Malatya Turgut Özal Üniversitesini yedi yedi yedi doymadı hala oraya buraya saldırıyor makam mevki kapayım da daha da yiyeyim diye. Unuttukları bir şey var Malatyalının gözü açıldı ! Partilerde böyle tipleri hemen şutluyor !!!!!
  %100
  %0
  Yanıtla

Burhan KARADUMAN yazıları

Çok okunanlar