SON DAKİKA
Mustafa ÇOLAKOĞLU

KAVM-İ NECİP

A- A+

Osmanlı Devleti döneminde, Anadolu’da yaşayan insanlarımızın Araplar için kullandıkları bir tamlama. Peygamber efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V). Arap milletinden olmasından dolayı Arap milletine bir hayranlık duyulur. Bu nedenle de Arap milletine Kavm-i Necip denilirdi. Kavm-i Necip, güzel ve üstün ırk anlamına da gelir. Bu düşünce İslam inancına aykırıdır.

Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinde, “Beyazın siyaha, siyahın beyaza üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.” demektedir.  “Takva ise Allah’ın emirlerine harfiyen uyan’ demektir.

Allah’ın yanında üstün ırk olmaz, amma Allah’ın emrine uyup yaşayan insanlar içinde Peygamberler seçilmiş insanlardır. Bu seçilme, insanların verdiği makam ve mevki ile olmadığı gibi, ırki olması ile de hiç olmaz. 

Eskiden bir tane Arap Kavm-i Necibimiz varken, günümüzde yetişen yeni gençlik için Yeni Kavm-i Necip milletlerimiz var. Türk milletinin düşmanları Çanakkale’yi geçemedi, ama yozlaşmış kültürleri ile çok sayıda insanımızı köleleştirdiler. Yeni Kavm-i Necip milletlerimiz başta Amerika olmak üzere, Avrupa, Rusya, İran ve Yahudi hayranı olan bedbaht gençlerimiz var. Kısacası son 20 yüzüncüyılın ikinci yarısından itibaren yepyeni nur topu gibi Kavm-i Necip milletlerimiz oldu.

Toplumumuzda Amerika kültürüne olsun, Rus kültürü ve diğer milletlerin kültürüne hayranlık ve gıpta ile bakan çok sayıda gençlerimiz var.  Bu bedbaht insanlar hayran oldukları bu milletlerden bahsederken ilimde teknikte ne kadar ileri olduklarından bahsederler, fakat onların ahlaksızca yaşantıları ile onlara benzemek isterler. Onların ahlaksızca kültürlerini hayranlıkla kopyalamak için çaba sarf ederken diğer taraftan da Türk milletinin inancına ve töresine hakaret eder, diğer taraftan da geçmiş Türk tarihini karalamak için çaba sarf ederler. 

Kısacası eskiden tek bir Kavm-i Necip milletimiz varken, günümüzde birden fazla Kavm-i Necip milletlerimiz oldu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Mustafa ÇOLAKOĞLU yazıları

Çok okunanlar