SON DAKİKA

YENİ BİR SEÇİM GÜNÜ

A- A+

 31 Mart 2024 yerel seçim günü, Bugün, il ve ilçe belediye başkanları, encümen ve mahalle muhtarlarının seçme günü, mahalle muhtarlarının maaşlarının yüksek olması nedeni ile muhtarlıklara çok büyük talep var. 

Yanlış bilmiyorsam da 28 parti de belediye ve il ve belediye encümenliği için seçimi giriyor. Bu partilerden çoğu tabela partisi olması nedeni ile alacakları oy yüzde bir oranında olacaktır, geriye de üç beş parti de kalan oyları kendi aralarında paylaşacaklardır. 

Günümüzde, PKK’nın siyasi temsilcisi olan bölücü partinin dışında Türkiye’de idealist parti yoktur. Türkiye’de en büyük yanlışlardan biriside benim babamın partisi olduğundan dolayı benim şu partiye oy vermek mecburiyetindeyim.

‘Benim şeyhim şu partiyi işaret etti ben de bu partiye oy vereceğim. Ben alevi olmam nedeni ile bu partiye oy vermek mecburiyetindeyim. Bu parti lideri konuşmalarında Allah kelimesini çok kullandığı için ben bu partiye oy vereceğim. Ben gençlik döneminde şu partinin gönüllü neferi idim, şu partiye oy vermesem ahde vefaya ihanet etmiş olurum’ v.s. diyen milyonlarca insan var. İşte biz Türk milleti olarak bu cehaletten kurtulmamız şarttır, aksi taktirde kaybeden ülkemiz ve güzel insanlarımız olur.

 Yeni bir seçim günü olan bugün, sizler hiçbir parti amblemine bakmadan, yerel seçim olması hesabı ile listedeki belediye başkanlarını şahsen veya gıyaben tanırsınız, sizlerin yapacağı en güzel şey, Türkiye’nin ve ilinizin geleceği için, başkan adaylarından en dürüstü ve bu işi en güzel yapabilecek olanı seçmeye çalışırsanız, kazanan vatanımız ve milletimiz olur. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Mustafa ÇOLAKOĞLU yazıları

Çok okunanlar