SON DAKİKA

SOYKIRIM

SOYKIRIM
A- A+

Tarihte, çok sayıda soykırımlar olmuş, bu soykırımlar neticesinde yüz binlerce masum insanlar katledilmiştir.  Mesela, İngilizler ve Fransızlar Kuzey Amerika’da yaşayan yerli halkı katlederek soykırım yapmışlardır. İspanyol ve Portekizliler ise Güney Amerika’nın yerli halkını katlederek soykırım yapmışlardır. İtalyalılar Libya’da, Fransızlar, Cezayir başta olmak üzere, Afrika’nın diğer bazı ülkelerinde soykırım yapmışlardır. Ruslar Kırım başta olmak üzere Türk devletlerinde çok sayıda Türk katlederek soykırım yapmıştır. Bunların dışında Balkanlarda başta Yunanlılar olmak üzere, Bulgar ve Sırplar binlerce Türk’ü katlederek bir nevi soykırım yapmışlardır.

 İlk bilinen soykırım ise M.Ö. Babil devletinin Yahudilere uyguladığı sürgün neticesinde oluşan soykırımdır. Yahudiler M.S. da Romalılar tarafından sürgün ve soykırıma uğratılmışlardır.  Yahudiler en son ikinci dünya harbi sırasında Almanya Devleti tarafında soykırıma uğratılmıştır. Bu soykırım nedeni ile de Yahudiler timsah göz yaşları dökerek bütün dünya devletlerine masumane bir şekilde kendilerini kabul ettirerek, günümüzde bütün dünya siyasetine yön verecek güce ulaşmışlardır. Bu soykırımlar, zamanın şartlarından dolayı daha sonraki tarihlerde duyulmuş olduğundan, bu soykırımlar süresinde ne kadar insan katledilmiş olduğundan gerçek sayı bilinmemesine rağmen bu anlatılan soykırımlar tarihin tozlu sayfalarına geçmiştir. 

Günümüzde ise İsrail’in Filistin’de, Çin devletinin ise, Doğu Türkistan da, uyguladığı soykırımı bütün dünya milletleri, gazete ve televizyonlarda takip etmelerine rağmen hiçbir devletin kılı kıpırdamamaktadır. Sözde, bütün dünyanın huzur ve güvenliğini sağlamak için kurulmuş olan, Birleşmiş Milletler Cemiyeti, Filistin’deki soykırıma sesiz kalması şurada kalsın, Birleşmiş Milletler Cemiyeti üyesi olan Amerika ve İngiltere bu soykırımı resmen desteklediklerinden dolayı, Allah’ın lanetlediği Yahudiler yaptıkları bu soykırımda, ağzı salyalı kuduz canavarlar gibi, yaşlı, kadın ve çocuk demeden silahsız masum insanları katletmeye devam ediyorlar. Bütün dünya da seyrediyor.

Katillerin unuttuğu ise; bu dünyada zulümüm payidar olmadığı, Allah er geç bir gün zalimlerden masum insanların hesabını soracaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Mustafa ÇOLAKOĞLU yazıları

Çok okunanlar