SON DAKİKA
Mustafa ÇOLAKOĞLU

İBRAHİM REİSİ

A- A+

19 Mayıs 2024 tarihinde saat 16 sıralarında, İran devletinin resmi kanallarında Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanının içinde bulunduğu helikopterin düştüğünü, fakat yerinin tespit edilemediğini duyurdu.

 İran Devleti Türkiye’den yardım istediği için Türk Devleti de gece görüşü ve ileri teknikle donatılmış olan Bayraktar Akıncı İHA, Batman’da saat 23.30 da havalanmış, saat 00.45 de olay yerine kavuşmuş, saat 02.36 da enkaz yerini tespit ederek Türkiye’ye dönmüştür. Bu nahoş hadise yüzde 99 suikasttır, bu suikastın müsebbipleri hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Bu suikast iç siyasetle ilişkisi olduğu gibi, Amerika veya İsrail endeksli de olabilir.

 Bu Nahoş olay 25 Mart 2009 da suikasta kurban edilen Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu hatırlattı. Koskoca Türkiye Devletinin ulaşamadığı kaza bölgesine köylüler elleri ile koymuş gibi bulmuşlardı. Zamanın İçişleri Bakanı, ‘on bin kişi görevlendirilmiştir’ demesine rağmen dağda resmi olarak hiçbir kimsenin olmadığına bizler şahit olmuştuk. Bursa ve Erzurum’da getirilen dağcılar, Göksun ilçesinin Elmalı köyünde tam donanımlı askerler de Kızılca köyünde sanki kampa girmişlerdi. Görevleri ise sivil vatandaşları dağa çıkmalarını önlemekti. Ciğerleri yanan Alperenler ise askerleri dinlemeyerek Keş Dağının zirvelerine doğru koşmuşlardı. 

İran devletine ait üç helikopterin yol güzergahı beli olmasına rağmen, olaydan kısa bir süre sonra da diğer iki helikopterin üçüncü helikopterin düştüğünü öğrenmeleri buna rağmen kaza yerini tespit edemeyip, İran Devletinin Türkiye’den yardım istemelerine, bana Türkiye Cumhuriyeti’nin yetkililerinin Muhsin beye gösterdikleri kayıtsızlığın aynısını İran devletinin yetkilileri de Cumhurbaşkanları İbrahim Reis için aynı yolu takip etmişlerdir.

 Muhsin beye yapılan suikastı Amerika ve içteki piyonları tarafında organize edildiği için üstü nasıl kapatılmışsa, İran Cumhurbaşkanına yapılan bu suikastında üstünün kapatılacağına herkes emin olabilir. HEDEF İSE BÜYÜK ORTA DOĞO PROJESİNİN GERÇEKLEŞMESİ

Çok okunanlar