SON DAKİKA
Mustafa ÇOLAKOĞLU

“MEHMET BEŞERİ”

A- A+

Beşeri isimli şahıs, ŞİFRE BİZİM ÖLÜLERİMİZ isimli, 568 sayfalık bir kitap yazmış. Kitabın ana konusu Türk görünen gayrı Türkleri deşifre etmek olduğunu ima etmiş. 

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadroda Türk olarak, Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Çakmak Paşa ve Mahmut Esat Bozkurt’un dışındaki bütün kurucuları, İsmet İnönü ve Tevfik Rüştü Aras, başta olmak üzere, geri kalan kurucularının hepsinin gayri Müslim ve Türk olmadıklarını ima etmiştir. 

Kitap 2013 yılında yazılmış olup, gündemdeki bütün İslam alimlerinden, Said Nursi, Nihat Hatipoğlu, Yaşar Nuri Öztürk, Zekeriya, Beyaz, Cevat Akşit, Necmettin Nursaçan ve daha nice insanın Ermeni, Yahudi veya Sebataist olduğunu iddia etmektedir. 

Sağ basında, Hergün ve Ortadoğu gazetelerinin sahibi olan Zeki Saraçoğlu’nun Ermeni olduğunun iddiasının yanında, başta Necip Fazıl Kısakürek, İlhan Darendelioğlu, Seyid Ahmed Arvasi ve daha nice yazarların isimlerini vererek bunların, gayrı Müslüm ve Türk olmadıklarını iddia etmektedir. 

Tabi ki çeşni olsun diye birkaç tane de sol yazarlardan da içine serpiştirmiş. Bu adam, yazdığı kitabın 101 inci sayfasında Alpaslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun Hristiyan, Abdullah Çatlı’nın Ermeni, Tayip Erdoğan’ın Yahudi, Sadi Somuncuoğlu’nun gayrı Müslüm olduğunu, daha çok sayıda siyasetçinin de gayrı Türk ve Müslüman olmadığını iddia etmektedir.  Hacıbektaş tarikatının postişini olan Mehmet Münir Ulusoy’un gayrı Müslüm kökenli olduğunu iddia ediyor. Soyadları oğul ile biten, Türk veya Türk ile biten, demirci, bakırcı, tatlıcı, kasap, leblebici, salepçi, helvacı, v.s. gibi mesleklere hitap ederek biten soyadların yüzde 95’nin gayri Müslüm olduğunu iddia etiğine göre Türkiye’de yaşayan insanların çoğunluğu gayri Müslim’dir.

Mehmet Beşeri denen zerzevat, seksen öncesi bir sol fraksiyonun içinde bulunduğundan dolayı bir süre cezaevinde yatmış, cezaevinde çıktıktan sonra da, görünürde, ırkçılığın yanında birazda dincilik yaparak yazdığı bu kitapta bu necip millete hakaret ve iftira atmaya başlamış. Bu şahıs ya ruh hastası ya da insanların biri birlerinde şüphelenmesi için kasıtlı olarak dış güçler tarafından yönlendirilmiş olduğuna kalıbımı basarım, yoksa durduğu yerde milyonlarca insana iftira ve hakaret etmekten ne zevk alabilir ki?

Çok okunanlar